Strona główna / Literatura faktu, historia / Intruz

Aktualności

05.07.2022

Spotkanie z Piotrem Borlikiem w Gdańsku

W poniedziałek 18 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Nadbałtyckiego Centrum Kultury (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) na spotkanie z Piotrem Borlikiem, autorem książki "Labirynt".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

04.07.2022

Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Wyrwana z piekła talibów".

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Wyrwana z piekła talibów Marcin Margielewski
  3. Arabska zdrajczyni Tanya Valko

Intruz

Leopold Unger

„Moja droga po ostateczne zwycięstwo w »Le Soir« trwała 10 lat. Pracowałem za dwóch, pisałem za trzech, ale u końca sławy miałem za czterech, choć pieniędzy ciągle za jednego” - to tylko próbka stylu, w jakim Leopold Unger po 50 latach w dziennikarstwie opisuje historię swojej zawodowej przygody. Dwadzieścia pierwszych lat spędził na wschód od muru (pracował w „Życiu Warszawy”), następnych dwadzieścia to lata na zachód od muru („Le Soir”, „Kultura”, RWE, „International Herald Tribune”), a od ponad dekady - już bez muru - jest publicystą „Gazety Wyborczej”. Ta książka nie jest ani dziennikiem, ani opracowaniem historycznym, ani literaturą piękną czy autobiografią. Po kilku tysiącach artykułów, felietonów pisanych i mówionych Unger nie daje żadnych rad. Po prostu opisuje swoją drogę przez świat.

Press, grudzień 2002