Strona główna / Literatura faktu, historia / Alfabet mafii

Aktualności

08.07.2020

Spotkanie z Wiktorem Krajewskim w Warszawie

We wtorek 21 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Restauracji Endorfina Foksal w Warszawie (ul. Foksal 2) na spotkanie z Wiktorem Krajewskim, autorem książki "Chciałbym nigdy cię nie poznać".

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

10.06.2020

Przemysław Staroń o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia

Zapraszamy do obejrzenia nagrania w którem Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018) opowiada m. in. o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia.

Bestsellery

TOP 20

  1. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  2. Aksamitka Grażyna Jeromin-Gałuszka
  3. Franka. W obcym domu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Alfabet mafii

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Jakie są najbardziej wpływowe miasta w Polsce? Pruszków i Wołomin. Tak przynajmniej wynika z książki Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego pt. „Alfabet mafii”. To pierwszy w Polsce reportaż o kulisach przestępczości zorganizowanej, zwanej polską mafią. Autorzy ujawniają nieznane fakty i opisują dramatyczne wydarzenia. Na kolejnych stronach eksplozje ładunków wybuchowych regularnie podkładanych pod inwestycje konkurencji sąsiadują z palbami potyczek zwaśnionych gangów, a trup ściele się gęsto. Czytelnicy mogą zapoznać się z wywiadami udzielonymi im przez bandytów. Opowieści „Dziada”, „Wariata”, „Masy”, „Pershinga” et consortes bywają wstrząsające. Przekonują bowiem o wpływach przestępczości w III RP. Dowodem choćby udział niejakiego „Nikosia” w filmowym debiucie reżyserskim Olafa Lubaszenki. Cenne uzupełnienie książki stanowi płyta DVD zawierająca film zmontowany z dokumentalnego serialu telewizyjnego zrealizowanego przez Ornacką i Pytlakowskiego, nawiasem mówiąc, dawnego reportera „Życia”.

Życie, 7 stycznia 2005