Strona główna / Literatura faktu, historia / Alfabet mafii

Aktualności

21.11.2019

Spotkanie z Manulą Kalicką w Warszawie

W czwartek 12 grudnia o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Kultury Śródmieście - Międzypokoleniowej Klubokawiarni w Warszawie (ul. Anielewicza 3/5) na spotkanie z Manulą Kalicką, autorką książki "Jej drugie życie.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Pokrzyk Katarzyna Puzyńska
  2. Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas Małgorzata Gutowska-Adamczyk
  3. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Alfabet mafii

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Jakie są najbardziej wpływowe miasta w Polsce? Pruszków i Wołomin. Tak przynajmniej wynika z książki Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego pt. „Alfabet mafii”. To pierwszy w Polsce reportaż o kulisach przestępczości zorganizowanej, zwanej polską mafią. Autorzy ujawniają nieznane fakty i opisują dramatyczne wydarzenia. Na kolejnych stronach eksplozje ładunków wybuchowych regularnie podkładanych pod inwestycje konkurencji sąsiadują z palbami potyczek zwaśnionych gangów, a trup ściele się gęsto. Czytelnicy mogą zapoznać się z wywiadami udzielonymi im przez bandytów. Opowieści „Dziada”, „Wariata”, „Masy”, „Pershinga” et consortes bywają wstrząsające. Przekonują bowiem o wpływach przestępczości w III RP. Dowodem choćby udział niejakiego „Nikosia” w filmowym debiucie reżyserskim Olafa Lubaszenki. Cenne uzupełnienie książki stanowi płyta DVD zawierająca film zmontowany z dokumentalnego serialu telewizyjnego zrealizowanego przez Ornacką i Pytlakowskiego, nawiasem mówiąc, dawnego reportera „Życia”.

Życie, 7 stycznia 2005