Strona główna / Literatura faktu, historia / Alfabet mafii

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Alfabet mafii

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Jakie są najbardziej wpływowe miasta w Polsce? Pruszków i Wołomin. Tak przynajmniej wynika z książki Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego pt. „Alfabet mafii”. To pierwszy w Polsce reportaż o kulisach przestępczości zorganizowanej, zwanej polską mafią. Autorzy ujawniają nieznane fakty i opisują dramatyczne wydarzenia. Na kolejnych stronach eksplozje ładunków wybuchowych regularnie podkładanych pod inwestycje konkurencji sąsiadują z palbami potyczek zwaśnionych gangów, a trup ściele się gęsto. Czytelnicy mogą zapoznać się z wywiadami udzielonymi im przez bandytów. Opowieści „Dziada”, „Wariata”, „Masy”, „Pershinga” et consortes bywają wstrząsające. Przekonują bowiem o wpływach przestępczości w III RP. Dowodem choćby udział niejakiego „Nikosia” w filmowym debiucie reżyserskim Olafa Lubaszenki. Cenne uzupełnienie książki stanowi płyta DVD zawierająca film zmontowany z dokumentalnego serialu telewizyjnego zrealizowanego przez Ornacką i Pytlakowskiego, nawiasem mówiąc, dawnego reportera „Życia”.

Życie, 7 stycznia 2005