Strona główna / Literatura polska / Z całego serca

Aktualności

26.11.2021

Dwie książki Prószyński i S-ka z Nagrodą KLIO!

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Cubała oraz Krzysztof Mordyński otrzymali Nagrodę KLIO 2021 w kategorii Varsaviana. Gratulujemy!

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King

Z całego serca

Katarzyna Leżeńska, Ewa Millies-Lacroix

Justyna Grabska

(...) Ot, kobiety i mężczyźni, miłości i zdrady, samotne noce i tęsknoty za bliskością, trochę zwariowanych sytuacji, czasem jak z filmów o przygodach Jamesa Bonda, a czasem jakby żywcem wziętych z brazylijskiej telenoweli. Samo życie, chciałoby się powiedzieć.Każdy z bohaterów tej książki potrzebuje zmiany w swoim życiu. A jak wiadomo, zmiany nie zawsze bywają na lepsze, chociaż o tylko takich staramy się myśleć podejmując najrozmaitsze decyzje. Czasem te zmiany wywołuje przedziwny przypadek, czasem cały ciąg tych przypadków, które układają się w cudowną, wcale nie logiczną całość. I dobrze, chciałoby się powiedzieć.
Czytając powieść Z całego serca przyglądamy się pogmatwanym losom ludzi, którzy „z całego serca marząc o odmianie, bardziej się jej boją, niż dotychczasowego trwania”.
Czasem udają kogoś innego, czasem najbardziej oszukują samych siebie, czasem nienawidzą, czasem już kochają, choć jeszcze o tym nie wiedzą. Czasem zdradzają, a czasem są zdradzani. Czasem ktoś inny podejmuje za nich te najważniejsze decyzje. Czasem ktoś umiera i wtedy bywa za późno...
Zagonieni w codziennym kieraciku, zaplątani we własne słabości, potrafią w najbardziej zagmatwanych sytuacjach odnaleźć sens, a nawet czasem promienny uśmiech.Ktoś zasłabł, ktoś zamienił torebkę, a ktoś inny nie umiał kochać tej właściwej osoby. Komuś uciekł pies, ktoś inny od 35 lat boi się matki i wyjazdu do Londynu też się boi, choć to może jedyna ucieczka.
Mijają dni, losy bohaterów coraz ściślej się ze sobą splatają, a my zaczynamy ich - prawie wszystkich - lubić coraz bardziej i coraz głośniej kibicujemy dobrym zmianom w ich życiu.
A miłość? No cóż, nie przez przypadek przecież autorki zadedykowały swoją powieść polskim kardiologom i wszystkim innym specjalistom od naszych serc.
Taka to właśnie książka. Urocza lektura na te ponure listopadowe dni. Wpuści w nasze własne pogmatwane sprawy troszkę pogody, i może też troszkę nadziei, że skoro są tacy, którym się udaje, nam też się może kiedyś poszczęści.

Dziennik Bałtycki