Strona główna / Literatura polska / Los powtórzony

Aktualności

28.06.2022

Spotkanie z Zuzanną Gajewską w Elblągu

W poniedziałek 4 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej (Świętego Ducha 3-7, Elbląg) na spotkanie z Zuzanną Gajewską, autorką książki "Burza".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

26.06.2022

Rozmowa z Beatą Sabałą-Zielińską

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką książki "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska zdrajczyni Tanya Valko
  2. Viktoria. Miłość zza żelaznej kurtyny Wioletta Sawicka
  3. A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński

Los powtórzony

Janusz Leon Wiśniewski

Wiśniewski superstar

Trzy lata potrzebował Janusz Leon Wiśniewski, by stać się gwiazda polskiej literatury. Jak mało kto wśród współczesnych polskich pisarzy Wiśniewski potrafi ciekawie i bezpretensjonalnie snuć opowieść, czuje współczesną polszczyznę i jest doskonałym obserwatorem. Potrafił też dostrzec nowe medium - Internet, które jest wręcz wymarzonym nośnikiem wszelkich historii. Dlatego znakomicie przyjmują go młodzi czytelnicy. Wiśniewski świetnie rysuje sylwetki bohaterów - nawet epizodyczne, pojawiające się na kilku stronach postacie budzą sympatię, a przede wszystkim sprawiają wrażenie wiarygodnych. Marcin, bohater nowej powieści „Los powtórzony”, to nadwrażliwiec, którego uporządkowane do granic możliwości życie zmienia się nieodwracalnie. Tym razem Wiśniewski, jakby na przekór etykietce autora dla kobiet napisał niebanalną powieść o mężczyźnie, który kobiet po prostu się boi. Przeczytają i kobiety - by się dowiedzieć, dlaczego faceci mogą się ich bać, i mężczyźni - aby wyzbyć się zahamowań w kontaktach z kobietami.

Wprost, 19 września 2004