Strona główna / Literatura polska / Los powtórzony

Aktualności

26.04.2021

Spotkanie online z Barbarą Kwintą

W poniedziałek 26 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Barbarą Kwintą, autorką książki "Chwała meksykańskim zakonnicom".

Wywiady

11.03.2021

Między losem a przeznaczeniem - wywiad z Jodi Picoult

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Jodi Picoult. Z autorką "Księgi Dwóch Dróg" rozmawiała Ewa Cieślik z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

23.03.2021

Danuta Awolusi gościem FANBOOK.TV

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Danutą Awolusi, autorką książki "Nie mówiąc nikomu".

Bestsellery

TOP 20

  1. Tytus, Romek i A'Tomek /kolekcja 25 ksiąg/ Henryk Jerzy Chmielewski
  2. Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć Violetta Ozminkowski
  3. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach

Fotogaleria

więcej »

Los powtórzony

Janusz Leon Wiśniewski

Wiśniewski superstar

Trzy lata potrzebował Janusz Leon Wiśniewski, by stać się gwiazda polskiej literatury. Jak mało kto wśród współczesnych polskich pisarzy Wiśniewski potrafi ciekawie i bezpretensjonalnie snuć opowieść, czuje współczesną polszczyznę i jest doskonałym obserwatorem. Potrafił też dostrzec nowe medium - Internet, które jest wręcz wymarzonym nośnikiem wszelkich historii. Dlatego znakomicie przyjmują go młodzi czytelnicy. Wiśniewski świetnie rysuje sylwetki bohaterów - nawet epizodyczne, pojawiające się na kilku stronach postacie budzą sympatię, a przede wszystkim sprawiają wrażenie wiarygodnych. Marcin, bohater nowej powieści „Los powtórzony”, to nadwrażliwiec, którego uporządkowane do granic możliwości życie zmienia się nieodwracalnie. Tym razem Wiśniewski, jakby na przekór etykietce autora dla kobiet napisał niebanalną powieść o mężczyźnie, który kobiet po prostu się boi. Przeczytają i kobiety - by się dowiedzieć, dlaczego faceci mogą się ich bać, i mężczyźni - aby wyzbyć się zahamowań w kontaktach z kobietami.

Wprost, 19 września 2004