Strona główna / Popularnonaukowe / Moralne zwierzę

Aktualności

30.09.2022

Spotkanie z Tanyą Valko i Igorem Kaczmarczykiem w Warszawie

W czwartek 6 października o godz. 19:00 zapraszamy do PROM-u Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23, Warszawa) na spotkanie z Tanyą Valko, autorką książki "Arabskie opowieści. Historie prawdziwe" oraz Igorem Kaczmarczykiem, autorem książki "Islamskie fatum".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka

Moralne zwierzę

Robert Wright

Neodarwinizm w natarciu

Czy wierność nam służy z ewolucyjnego punktu widzenia? Dlaczego bracia i siostry ze sobą rywalizują? Czy moralność wykształciła się na drodze ewolucyjnej i ma na celu zachowanie gatunku? Dlaczego żołnierze umierają za ojczyznę? Na te i inne pytania odpowiada błyskotliwa książka „Moralne zwierzę. Dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni: psychologia ewolucyjna a życie codzienne” Roberta Wrighta, amerykańskiego naukowca, obecnie pracującego na University of Pennsylvania. Jego „Moralne zwierzę” znalazło się na liście „The New York Time Book Review” dwunastu najlepszych książek 1994 roku i od tamtej pory przetłumaczono je na 12 języków. W książce Wright w przystępny sposób prezentuje czytelnikom najnowsze odkrycia z zakresu psychologii ewolucyjnej i pokazuje nieuświadomione strategie, które kierują naszymi wyborami miłosnymi, rodzinnymi uczuciami i przyjaźniami. Całkowicie zmienia dotychczasowe myślenie o motywacjach kierujących ludzkimi działaniami. Można się nieźle zdziwić.

Rzeczpospolita, 24 sierpnia 2004