Strona główna / Popularnonaukowe / Moralne zwierzę

Aktualności

18.01.2022

PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ - spotkanie premierowe z Marcinem Margielewskim

We wtorek 25 stycznia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualną premierę książki "Przuciłam islam, muszę umrzeć" z udziałem Marcina Margielewskiego.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Moralne zwierzę

Robert Wright

Neodarwinizm w natarciu

Czy wierność nam służy z ewolucyjnego punktu widzenia? Dlaczego bracia i siostry ze sobą rywalizują? Czy moralność wykształciła się na drodze ewolucyjnej i ma na celu zachowanie gatunku? Dlaczego żołnierze umierają za ojczyznę? Na te i inne pytania odpowiada błyskotliwa książka „Moralne zwierzę. Dlaczego jesteśmy tacy, a nie inni: psychologia ewolucyjna a życie codzienne” Roberta Wrighta, amerykańskiego naukowca, obecnie pracującego na University of Pennsylvania. Jego „Moralne zwierzę” znalazło się na liście „The New York Time Book Review” dwunastu najlepszych książek 1994 roku i od tamtej pory przetłumaczono je na 12 języków. W książce Wright w przystępny sposób prezentuje czytelnikom najnowsze odkrycia z zakresu psychologii ewolucyjnej i pokazuje nieuświadomione strategie, które kierują naszymi wyborami miłosnymi, rodzinnymi uczuciami i przyjaźniami. Całkowicie zmienia dotychczasowe myślenie o motywacjach kierujących ludzkimi działaniami. Można się nieźle zdziwić.

Rzeczpospolita, 24 sierpnia 2004