Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy

Aktualności

22.09.2020

Nie żyje Darek Milewski

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 20 września 2020 r. zmarł Darek Milewski, autor książki „Mały wielki tydzień”, w której opisał – jednym, sprawnym palcem – jak żyje się ze stwardnieniem zanikowym bocznym ALS. Miał 57 lat. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Kuba Rozpruwacz. Portret zabójcy

Patricia Cornwell

Marek Koprowski

Mroki umysłu

Kuba Rozpruwacz, najbardziej znany w historii seryjny zabójca, porównywany z Dusicielem z Bostonu, opętańczy morderca londyńskich prostytutek, to postać jednako groźna, jak skomplikowana. Tok jego myślenia i przyczyn działania nigdy nie został przeniknięty. Bestialskie motywacje człowieka, który milczał i dlatego nie został „przybity” do ściany jako sprawca odrażających czynów, poszły wraz z jego tajemnicą do grobu. Można tylko domniemywać, co nim powodowało, ale domniemanie to przecież nie dowód. Domniemany jest również sprawca, znany malarz swej epoki, Walter Richard Sickret. Czy to jednak on? Nomen omen tajemniczy nawet z nazwiska?
Wydaje się, że spenetrowanie oczeretów wyobraźni szaleńca nie jest możliwe. W tej książce drobiazgowo dociekliwa i analityczna autorka, która prowadzi beletrystyczne śledztwo po ponad stu latach od wydarzeń, wdarła się do przedsionków chorego mózgu i choć trochę odsłoniła sposób myślenia wariata.
Czytajcie, a ze zdumieniem odkryjecie tajemnice labiryntu również własnej psychiki. Dreszcz przenika.

Tygodnik Agora, 11 lipca 2004