Strona główna / Literatura faktu, historia / 42 rozmowy

Aktualności

09.11.2021

Spotkanie online z Grażyną Jeromin-Gałuszką

We wtorek 9 listopada o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Grażyną Jeromin-Gałuszką, autorką książki "Gdybyś wiedziała".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

23.10.2021

Rozmowa z Kasią Bulicz-Kasprzak

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Kasią Bulicz-Kasprzak, autorką książki "Zielone pastwiska".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski

42 rozmowy

Piotr Kaczkowski

Kaczkowski rozmawia

Czy można uzyskać ciekawe odpowiedzi na pytania, które zadawano artystom już setki razy? Niektórym się to udaje. Jednym z nielicznych takich dziennikarzy jest Piotr Kaczkowski, który wydał właśnie „42 rozmowy” - książkę z wywiadami z ważnymi postaciami muzyki rockowej. Część z nich była emitowana w radiowej Trójce.

To bardzo różne rozmowy - część z nich to głębokie, długie wymiany myśli nie tylko o muzyce. Tak jest w przypadku znakomitych wywiadów z Robertem Frippem z King Crimson, Peterem Gabrielem czy Tori Amos. Inne to krótkie, przeprowadzone przez telefon lub na chwilę przed koncertem rozmowy na czysto muzyczne tematy Wiele w nich o muzycznej niezależności, wielkich wytwórniach płytowych kreujących własne gwiazdy i niszczących prawdziwe wartości artystyczne oraz Internecie, który, zdaniem wielu, już niebawem zrewolucjonizuje obrót muzyką.

Każdy rozdział okraszony jest krótką notką biograficzną oraz wstępem z opisem okoliczności, w jakich doszło do rozmowy Z tych kilku-, kilkunastozdaniowych notek możemy się między innymi dowiedzieć, że Mariannę Faithfull bardzo chce rzucić palenie, a Gary Brooker z Procol Harum nie pamiętał, że wcześniej spotkał się z Piotrem Kaczkowskim i podpisywał mu płyty.

Do książki dołączona jest płyta z nagraniami fragmentów rozmów. Można więc usłyszeć głos Jean Michel Jarre'a, Allana Whitea czy Petera Murphy'ego.

Rzeczpospolita, 17 czerwca 2004