Strona główna / Literatura faktu, historia / 42 rozmowy

Aktualności

28.10.2021

Małgorzata Gutowska-Adamczyk w Mińsku Mazowieckim

W czwartek 28 października o godz. 18:30 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim (ul. Piłsudskiego 1a) na spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką książki "Osiedle Sielanka. Sąsiedzi".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

16.10.2021

Rozmowa z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką książki "Osiedle Sielanka. Sąsiedzi".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski

42 rozmowy

Piotr Kaczkowski

Istotne wywiady

Piotr Kaczkowski - najbardziej intrygujący głos radiowej „Trójki”, który jeszcze do niedawna unikał fotografów, by zachować w tajemnicy swoje oblicze, wydal książkę. I to książkę zupełnie wyjątkową, bo składającą się z 42 wywiadów, jakie przeprowadził od 1999 do 2004 roku. A w obszernym tomie, liczącym prawie 400 stron, zatytułowanym „Przy mikrofonie”, rozmawia z największymi gwiazdami. Mamy tu m.in. Petera Gabriela. King Crimson, Rogera Watersa. Marka Knopflera, zespół Metallica, Budgie, The Cure, Deep Purple, Jean-Michela Jarre'a, Depeche Mode, Bryana Feny, Roberta Planta czy Czesława Niemena. Każdy z wywiadów znalazł swoje odzwierciedlenie na dołączonej do książki płycie, zawierającej najważniejsze wypowiedzi artystów. A Piotr Kaczkowski. jak nikt inny, potrafi z nimi rozmawiać. W końcu nie bez powodu został wyróżnionym Złotym Mikrofonem Polskiego Radia czy tytułem Osobowości Radiowej Wszechczasów. Ten koneser świetnej muzyki sam zresztą mówi, że połowę zarobionych w życiu pieniędzy wydał na płyty, a drugą na bilety na koncerty. Dlatego też jego rozmowy nie tylko są ciekawe, ale podparte solidną wiedzą o muzyce, którą grają jego rozmówcy. Każdy wywiad został uatrakcyjniony opisem sytuacji, w jakiej do niego doszło oraz wzbogacony ilustracjami, unikatowymi zdjęciami oraz autografami. Książkę przygotowało do druku Wydawnictwo „Prószyński i S-ka”.

Gazeta Krakowska, 7 czerwca 2004