Strona główna / Słowniki, atlasy, encyklopedie, edukacja / Słownik fizyki

Aktualności

12.07.2019

Spotkanie z Manuelą Gretkowską w Łodzi

W sobotę 27 lipca o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) na spotkanie z Manuelą Gretkowską, autorką książki "Trudno z miłości się podnieść".

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja" i "Materiał ludzki".

Posłuchaj i zobacz

18.06.2019

Jak kochali powstańcy?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Agnieszki Cubały "Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości".

Bestsellery

TOP 20

  1. Trump pod ostrzałem Michael Wolff
  2. Niebieska sukienka Grażyna Jeromin-Gałuszka
  3. Materiał ludzki Piotr Borlik

Fotogaleria

więcej »

Słownik fizyki

Praca zbiorowa

Łukasz Gołębiewski

Fizyka dla każdego

Blisko 3500 haseł zgromadzili autorzy "Słownika fizyki" - dzieła opracowanego przez szacowną oficynę Oxford University Press i obecnie opublikowanego po polsku (na podstawie trzeciego angielskiego wydania) przez Prószyńskiego i S-kę.

W prosty sposób słownik tłumaczy trudne fizyczne terminy, omawia zjawiska, ważne wynalazki, obejmuje astronomię i astrofizykę, chemię, elektronikę, informatykę, kosmologię, matematykę i metalurgię oraz, oczywiście, różne dziedziny fizyki. Brakuje jedynie omówienia dorobku naukowego najważniejszych wynalazców i badaczy.

Publikację uzupełnia słownik fizyczny angielsko-polski - rzecz niezwykle przydatna, bo dziś większość literatury naukowej ukazuje się w języku angielskim. W aneksie znajdziemy też liczne przydatne tabele, m.in. tablicę układu okresowego pierwiastków, jednostki układu SI czy informacje o planetach Układu Słonecznego.

Rzeczpospolita, 16 VIII 1999