Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Dom nad kanałem

Aktualności

09.11.2021

Spotkanie online z Grażyną Jeromin-Gałuszką

We wtorek 9 listopada o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Grażyną Jeromin-Gałuszką, autorką książki "Gdybyś wiedziała".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

23.10.2021

Rozmowa z Kasią Bulicz-Kasprzak

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Kasią Bulicz-Kasprzak, autorką książki "Zielone pastwiska".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski

Dom nad kanałem

Agatha Christie

Marzena Kowalska

Wymarzony dom, niechciane dodatki

Państwo Beresfordowie to miła para w podeszłym wieku, ale jeszcze nie tak podeszłym, by uważać się za starych. Co prawda w ich nadal bujnych czuprynach pobłyskują już pasemka siwizny, ale naprawdę nic to nie znaczy. Zresztą są naprawę starsi od nich, jak na przykład ciotka Ada, którą trzeba by odwiedzić. Odwiedziny u sklerotyczki z manią prześladowczą na pewno nie są miłe, bynajmniej, cóż. Obowiązek.

Gdy ciotka Ada umiera, wśród jej osobistych rzeczy Tuppence znajduje miły obrazek z domem. Tak znajomy, że nie potrafi przestać o nim myśleć. Nawet wyjazd męża, nie sprawia, że jest w stanie się oderwać od tych myśli? Gdzie widziała ten dom?

„Pociąg zaczynał zwalniać, ale bez wyraźnego powodu, po prostu musiał odebrać taki sygnał. Wreszcie stanął gwałtownie tuż przy łukowatym mostku nad prawdopodobnie nieczynnym już kanałem. Po drugiej stronie, blisko wody, stał dom. Dom, który Tuppence z miejsca uznała za jeden z najpiękniejszych, jakie widziała - spokojny i cichy w złotych promieniach zachodzącego słońca.”

Pani Beresford musi odnaleźć ten dom. Nie wie dlaczego, ale musi. W końcu w dniu, w którym go widziała obiecała sobie, że „pewnego dnia” w nim zamieszka. Ten dzień nadszedł, czy był na to gotowy, czy też nie. Jednak była właścicielka obrazu nie żyje, ta, która ofiarowała go ciotce Adzie, pani Lancaster, nagle zniknęła. Jedyny trop, to wspomnienia, oraz przeczucie, iż coś tu jest naprawdę nie tak. Tylko czy to dobrze, że Tuppence sama wyrusza w drogę? Przecież ma taki talent do znikania i pakowania się w kłopoty? Albert w życiu jej nie utrzyma. Mimo, że znają się już tyle lat, na pewno go nie posłucha, a Tommy właśnie wyjechał...

Tą książkę zrozumieją ci, którzy naprawdę kochają domu. Którzy nie mają własnego miejsca, poza tym, które kiedyś sobie wybudowali w wyobraźni. By czuć się tam bezpiecznie, by zawsze mieć coś swojego. Gdy Tuppence znajdzie w końcu swój wymarzony dom, nawet nie będzie przypuszczała, że wpakowała się zwyczajnie w kolejną zagadkę. Mroczną i tajemniczą, która skutecznie zniechęci ją do zamieszkania w tym miejscu. W Domu Nad kanałem. Domu, który jest jedną wielką tajemnicą, wiążącą się z morderstwami dzieci i krwawymi obrzędami.

Agatha Christie posługiwała się swoją małżeńską parą detektywów już kilkakrotnie. Między innymi nakazała im odnalezienie kilku zbrodniarzy, w: „N czy M?” czy też pierwszej książce z ich udziałem pt.: „Tajemniczy przeciwnik”. Spotkamy ich tez w kilku opowiadaniach, czy też „Domu pod wawrzynami”. Zawsze zwarci i gotowi, ożywający wtedy, gdy wokół tkają się pajęczyny zagadek i zbrodni. Tommy i Tuppence, wiecznie młodzi. Barwni, dziwnie bliscy i fascynujący swoimi osobami. Detektywi, ale jednocześnie zwykłe, kochające się małżeństwo. Oni nie potrafią żyć bez siebie.

2004-03-15