Strona główna / Fantastyka / Wyprawa czarownic

Aktualności

02.07.2020

O miłości milczeć czy krzyczeć?

W piątek 3 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na wirtualne spotkanie wokół książki "Red, White & Royal Blue" Casey McQuiston.

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

10.06.2020

Przemysław Staroń o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia

Zapraszamy do obejrzenia nagrania w którem Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018) opowiada m. in. o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia.

Bestsellery

TOP 20

  1. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  2. Aksamitka Grażyna Jeromin-Gałuszka
  3. Franka. W obcym domu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Wyprawa czarownic

Terry Pratchett

Andrzej Rostocki

Kolejna książka ze sławnego cyklu "Świat Dysku". Oddając się z pasją jej lekturze, stwierdziłem, iż coraz mniej podobają mi się tomy mojego dzieciństwa. Nawet ukochane "Winnetou" oraz "Old Surehand" tracą we wspomnieniach.
Terry Pratchett ma ogromne poczucie humoru, a Karol May był mściwym ponurakiem. Dlaczego np. zabił Winnetou? Ale to tylko smutna dygresja. Bestsellerowa książka opowiada historię podróży trzech czarownic przez rozmaite krainy. W czasie tej podróży spotykają one postaci, które z czasem staną się bohaterami najsławniejszych bajek świata. Tutaj przedstawionych wedle antybajkowych reguł narracyjnych. Jedna z czarownic ma także niezwykły i miły polski rys. Jest mianowicie poliglotką i w karczmie zwraca się do obsługującego: "Guten dzień, chłopie, meine host. Trois beers pour favour avec my, w podskokach".

Rzeczpospolita, 06.06.2001