Strona główna / Fantastyka / Wyprawa czarownic

Aktualności

30.09.2019

Film o Grzesiuku na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

Z radością informujemy, że film dokumentalny o Stanisławie Grzesiuku "Grzesiuk. Ferajna wciąż gra” w reżyserii Jarosława Wiśniewskiego został zakwalifikowany do 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, który odbędzie się w dniach 9-24 listopada w Chicago.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski
  2. Białe kłamstwa Piotr Borlik
  3. I tak nie przestanę Cię kochać Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Wyprawa czarownic

Terry Pratchett

Andrzej Rostocki

Kolejna książka ze sławnego cyklu "Świat Dysku". Oddając się z pasją jej lekturze, stwierdziłem, iż coraz mniej podobają mi się tomy mojego dzieciństwa. Nawet ukochane "Winnetou" oraz "Old Surehand" tracą we wspomnieniach.
Terry Pratchett ma ogromne poczucie humoru, a Karol May był mściwym ponurakiem. Dlaczego np. zabił Winnetou? Ale to tylko smutna dygresja. Bestsellerowa książka opowiada historię podróży trzech czarownic przez rozmaite krainy. W czasie tej podróży spotykają one postaci, które z czasem staną się bohaterami najsławniejszych bajek świata. Tutaj przedstawionych wedle antybajkowych reguł narracyjnych. Jedna z czarownic ma także niezwykły i miły polski rys. Jest mianowicie poliglotką i w karczmie zwraca się do obsługującego: "Guten dzień, chłopie, meine host. Trois beers pour favour avec my, w podskokach".

Rzeczpospolita, 06.06.2001