Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Pomiędzy światami

Aktualności

30.05.2022

PIKNIK NA SKRAJU DROGI I INNE UTWORY z Nagrodą Nowej Fantastyki

Z przyjemnością ogłaszamy, że książka "Piknik na skraju drogi i inne utwory" Arkadija i Borisa Strugackich otrzymała Nagrodę „Nowej Fantastyki” w kategorii Wznowienie Roku.

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Sąpierz Katarzyna Puzyńska
  3. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz

Pomiędzy światami

Jessica Warman

Izabela Matyja

Pomiędzy światami

Czy wyobrażacie sobie przeżyć własną śmierć? Z pewnością nie. Liz Valchar, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, nigdy nie myślała, że umrze mają zaledwie osiemnaście lat! Przez lata pracowała na swoją popularność, a w ciągu chwili okazuje się, że po prostu nie żyje. 

Najgorsze nawet nie jest to, że umarła w świecie żywych, ale to, że ciągle w nim jest mimo, że nie żyje. Słyszy i widzi co się dzieje. Jest świadkiem jak o jej śmierci dowiadują się rodzice, siostra i przyjaciele. Patrzy na rozpacz i tęsknotę najbliższych. Razem z nią po drugiej stronie jest Alex, chłopak, który został potrącony przez samochód rok temu. Liz jest sfrustrowana tym, że nie pamięta, kto ani jak sprawił, że znalazła się po drugiej stronie. 

Policja nie wierzy w to, że śmierć Liz mogła być wypadkiem. Ale kto chciał zaszkodzić Liz? Przecież była najpopularniejszą dziewczyną w szkole. Miała paczkę oddanych przyjaciół, kochającą siostrę oraz wspaniałego chłopaka? Liz rozpoczyna podróż po wspomnieniach. Krok po kroku odtwarza wydarzenia z przeszłości, aby znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytanie. Jak to się stało, że znalazła się pomiędzy światami?
Zapraszam do fascynującej lektury podróży, pełnej bólu, tajemnic, niespełnionych obietnic oraz gorących romansów. 

Ja nie spodziewałam się aż tak dobrej książki i powiem szczerze, że jestem zaskoczona. Przede wszystkim tym, że autorka w tak fajny sposób przemyciła mnóstwo typowych zakłamań międzyludzkich. Liz miała oddane przyjaciółki, ale wystarczyło kilka dni, żeby podzieliły się jej ubraniami. W końcu kosztowały fortunę, a szkoda, żeby były wyrzucone. Jedna z przyjaciółek też nie miała oporu aby ukraść z szafki Liz 500 dolarów i przeznaczyć na sukienkę. Josie, siostra Liz jak się okazuje na dobre romansuje z jej chłopakiem. Wyobrażacie sobie na coś takiego patrzeć?? Liz nie tylko jest w szoku widząc jacy rzeczywiście są jej przyjaciele, ale najbardziej boli ją to, że przez tyle lat uważała ich za najważniejszych w swoim życiu! 

Autorka też pięknie ukazała związek dwójki młodych ludzi: Liz i Richiego. Mimo, że był tam wątek romansu Josi i Richiego, chłopak nie może pozbierać się po śmierci ukochanej. Przepięknie ukazane przywiązanie i jakże dorosła postawa tego młodego człowieka. 

Na uwagę zasługują też bardzo charakterystyczni bohaterowie amerykańskiej szkoły, czyli paczka najpopularniejszych osób. Wszyscy są bogaci i do reszty zepsuci, Liz niestety też. Dopiero będąc uwięzioną pomiędzy światami zda sobie sprawę, jak zmarnowała sobie życie. 

Razem z główną bohaterką będziecie świadkami nie tylko jej zepsucia, ale także zobaczycie, kiedy się to rozpoczęło. Przejdziecie przez trudne dzieciństwo i wszystkie zmarnowane w życiu szanse. Czeka Was podróż w czasie szykujcie się!:) 

Recenzja pochodzi z bloga ZakurzonaPolka.blogspot.com