Strona główna / Literatura polska / Lustro czasu

Aktualności

14.09.2020

Prószyński Media kończy wydawanie WIEDZY I ŻYCIA

Wywiady

10.09.2020

W "Postscriptum” Małgorzata spotka nadawcę listu, ale nie zdradzę..."

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

07.09.2020

MOŻE PORA Z TYM SKOŃCZYĆ i posłuchać audiobooka?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu audiobooka "Może pora z tym skończyć" autorstwa Iaina Reida w znakomitej interpretacji Anny Szymańczyk.

Bestsellery

TOP 20

  1. Kobiety '44. Prawdziwe historie kobiet w powstańczej Warszawie Agnieszka Cubała
  2. Perska kobiecość Laila Shukri
  3. Pałac w Moczarowiskach Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »

Lustro czasu

Anna Piega

Iwona Zaczek

Czkawka z przeszłości...

”Lustro czasu” - najnowsza powieść Anny Piegi - porusza ponadczasowy temat rodziny, wzajemnych relacji, miłości i szacunku a przede wszystkim prawdy … tej, która stanowi o fundamentach całej konstrukcji rodzinnej budowli. 

Daria Sulima młoda dziewczyna, która próbuje żyć w zgodzie z własnymi marzeniami postanawia przerwać studia medyczne i oddać się w pełni swojej wielkiej miłości – muzyce. Wbrew woli ojca dąży do postawionego sobie celu. Boli ją poczucie straty ojcowskiego wsparcia, ale ma mamę, oddaną bez reszty i kochającą swoją córkę pomimo braku akceptacji ze strony swojego męża.  Powoli, aczkolwiek skutecznie życie Darii zaczyna składać się w całość. Nauczyła się żyć z dala od rodzinnego domu, wierząc we własne siły i marzenia. W chwili, gdy grunt pod nogami stawał się już stabilny los postanawia dać Darii małego kopniaka … który jak się okazuje pociąga za sobą lawinę zdarzeń doprowadzających tę młodą kobietę do początków jej istnienia na ziemi.  Swoją przeszłość musi zweryfikować, uczucia i emocje poddać próbie wysiłkowej i wytrzymałościowej, wartości moralne legły w gruzach siejąc zamęt i ogromną niepewność. Chcąc lub nie kolejne wydarzenia zmuszają Darię i jej najbliższych do sięgnięcia po „lustro czasu”, które okazało się bezlitosnym narzędziem, odkrywającym najbardziej zakurzone i skrywane tajemnice rodzinne.  

Rodzice często dozują swoim dzieciom informacje z przeszłości kryjąc się za zasłonką przyzwoitości, prawdy i miłości …. Najczęściej jednak w chwilach krytycznych, w chwilach zagrażających życiu lub zdrowiu nagle cała kotara spada obnażając całą prawdę bez znieczulenia i bez uprzedniego przygotowania odbiorcy rujnując przy okazji całe dotychczasowe życie i ugruntowane zasady moralne i światopoglądowe.  Książka Anny Piegi bardzo mnie zaskoczyła, bowiem obawiałam się encyklopedycznego podejścia do tematu. Na szczęście autorka wykazała się ogromną wiedzą, wyczuciem i niesamowitą zdolnością kreacji poszczególnych postaci. Wydarzenia bardzo ładnie zazębiają się ze sobą tworząc bardzo ciekawą całość, która owszem jest dość przewidywalna, ale przez to wcale nie traci smaku ani uroku. 

Recenzja pochodzi z bloga tajemnica33.blogspot.com