Strona główna / Literatura polska / Lustro czasu

Aktualności

18.01.2022

PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ - spotkanie premierowe z Marcinem Margielewskim

We wtorek 25 stycznia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualną premierę książki "Przuciłam islam, muszę umrzeć" z udziałem Marcina Margielewskiego.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Lustro czasu

Anna Piega

Iwona Zaczek

Czkawka z przeszłości...

”Lustro czasu” - najnowsza powieść Anny Piegi - porusza ponadczasowy temat rodziny, wzajemnych relacji, miłości i szacunku a przede wszystkim prawdy … tej, która stanowi o fundamentach całej konstrukcji rodzinnej budowli. 

Daria Sulima młoda dziewczyna, która próbuje żyć w zgodzie z własnymi marzeniami postanawia przerwać studia medyczne i oddać się w pełni swojej wielkiej miłości – muzyce. Wbrew woli ojca dąży do postawionego sobie celu. Boli ją poczucie straty ojcowskiego wsparcia, ale ma mamę, oddaną bez reszty i kochającą swoją córkę pomimo braku akceptacji ze strony swojego męża.  Powoli, aczkolwiek skutecznie życie Darii zaczyna składać się w całość. Nauczyła się żyć z dala od rodzinnego domu, wierząc we własne siły i marzenia. W chwili, gdy grunt pod nogami stawał się już stabilny los postanawia dać Darii małego kopniaka … który jak się okazuje pociąga za sobą lawinę zdarzeń doprowadzających tę młodą kobietę do początków jej istnienia na ziemi.  Swoją przeszłość musi zweryfikować, uczucia i emocje poddać próbie wysiłkowej i wytrzymałościowej, wartości moralne legły w gruzach siejąc zamęt i ogromną niepewność. Chcąc lub nie kolejne wydarzenia zmuszają Darię i jej najbliższych do sięgnięcia po „lustro czasu”, które okazało się bezlitosnym narzędziem, odkrywającym najbardziej zakurzone i skrywane tajemnice rodzinne.  

Rodzice często dozują swoim dzieciom informacje z przeszłości kryjąc się za zasłonką przyzwoitości, prawdy i miłości …. Najczęściej jednak w chwilach krytycznych, w chwilach zagrażających życiu lub zdrowiu nagle cała kotara spada obnażając całą prawdę bez znieczulenia i bez uprzedniego przygotowania odbiorcy rujnując przy okazji całe dotychczasowe życie i ugruntowane zasady moralne i światopoglądowe.  Książka Anny Piegi bardzo mnie zaskoczyła, bowiem obawiałam się encyklopedycznego podejścia do tematu. Na szczęście autorka wykazała się ogromną wiedzą, wyczuciem i niesamowitą zdolnością kreacji poszczególnych postaci. Wydarzenia bardzo ładnie zazębiają się ze sobą tworząc bardzo ciekawą całość, która owszem jest dość przewidywalna, ale przez to wcale nie traci smaku ani uroku. 

Recenzja pochodzi z bloga tajemnica33.blogspot.com