Strona główna / Literatura światowa / Za oknem cukierni

Aktualności

24.09.2021

Spotkanie online Pauliną Młynarską

W piątek 24 września o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Pauliną Młynarską, autorką książki "Moja lewa joga".

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

18.09.2021

Rozmowa z Anną Karpińską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Anną Karpińską, autorką książki "Kiedy nadejdziesz".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Martwiec Katarzyna Puzyńska
  3. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston

Za oknem cukierni

Sarah-Kate Lynch

Emilia Zubrycka

Za oknem cukierni

Kiedy za oknem pada, jest szaro i buro lub gdy mamy chandrę i nic nam się nie chce, warto przeczytać książkę pełną słońca i ciepła. Taką, która wywoła uśmiech na twarzy, rozproszy smutek i pozwoli odsapnąć po ciężkim, pracowitym dniu. „Za oknem cukierni” autorstwa Sarah-Kate Lynch to właśnie taka książka. Idealnie nada się jako pocieszenie lub rozweselacz, a przy tym nie pozbawiona jest wartościowych wątków i życiowych problemów…
Główną bohaterką jest Lily Turner mieszkająca w Nowym Jorku. Jej życie to pasmo sukcesów. Ma kochającego męża Daniela a paca dostarcza jej coraz to nowych osiągnięć, wróżąc świetną karierę. Jednak ta idylla kończy się z chwilą, kiedy Lily znajduje zdjęcie jakiejś kobiety z dziećmi. Szybko się okazuje, że Daniel w rzeczywistości jest kimś zupełnie innym niż myślała. Od lat trzyma w tajemnicy posiadanie drugiej rodziny gdzieś wśród wzgórz Toskanii. Tego było już za wiele. Nasza bohaterka nie mogąc znieść takiej zdrady, pakuje swoje rzeczy i wyrusza do Włoch, aby odnaleźć drugą rodzinę i na własne oczy przekonać się czy to prawda. Dostaje się do prowincjonalnego miasteczka Montevedova. Już na wstępie pobytu w tej mieścinie trafia na działająca tam organizację swatek o wdzięcznej nazwie Tajnej Ligi Owdowiałych Cerowaczek. Od tej pory wszystko się zmieni. Jej nowi „znajomi” są doświadczeni w leczeniu złamanych serc i z pewnością potrafią zaopiekować się doświadczoną przez los kobietą. Czy Lily odnajdzie drugą rodzinę męża i co będzie z ich związkiem? Co spotka naszą bohaterkę wśród toskańskich wzgórz? Zapraszam do lektury!!
Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Język jest niezwykle lekki, przez co lekturę pochłania się szybciutko. Na dodatek autorka potrafiła w taki sposób skonstruować bohaterów i ogólnie fabułę, że książka wciąga czytelnika i wzbudza pozytywne wrażenie. Jestem pewna, że piękne i romantyczne widoki Toskanii, wspaniały klimat zupełnie odmiennego zakątka świata, liczne zapachy z włoskiej cukierni i ciekawe perypetie Lily przypadną do gustu licznym czytelnikom. Jest to zdecydowanie optymistyczna, pełna humoru i ciepła historia. Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jestem pozytywnie zaskoczona. Nie jest to lektura przesadnie wysokich lotów, ale za to jest to książka, która potrafi poprawić nastrój a takie czasami bardzo się przydają :)
„Za oknem cukierni” to książka warta przeczytania. Jest to opowieść o miłości, zdradzie, przeplatana włoskim, pełnym temperamentu klimatem, który oczaruje niejedną osobę. Jak być szczęśliwym kiedy życie wywraca się nam do góry nogami i jak w negatywnej sytuacji znaleźć promyk nadziei? Może właśnie dzięki tej książce odnajdziecie receptę na własne szczęście i spróbujecie czegoś zupełnie innego? Polecam serdecznie:) 

Emilia Zubrycka, recenzja pochodzi z bloga: kasandra-85.blogspot.com