Strona główna / Literatura polska / Sosnowe dziedzictwo

Aktualności

18.01.2023

TOPR. TATRZAŃSKA PRZYGODA ZOSI I FRANKA nominowana do Bestsellerów Empiku

Książka Beaty Sabały-Zielińskiej "TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka" otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku 2022 w kategorii literatura polska dla dzieci. Gratulujemy!

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

11.01.2023

Rozmowa z Arturem Górskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Arturem Górskim, autorem książki "Za kratami".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  3. Sąpierz Katarzyna Puzyńska

Sosnowe dziedzictwo

Maria Ulatowska

Darek Mól

Sosnowe dziedzictwo

Powstanie warszawskie, niemowlę, które ocalało przed niemieckimi siepaczami, otoczony sosnami dwór, który czekał na swoją właścicielkę przez wiele lat - choć osadzone w historycznych realiach, „Sosnowe dziedzictwo" jest bajką dla dorosłych kobiet, które już nie wierzą w księżniczki i królewiczów, ale jeszcze dają się uwieść magii życia, w której wszystko się może zdarzyć. Tak jak Ani, czy raczej Anulce Towiańskiej, która najpierw odkryła rodzinną tajemnicę, a potem została panią na majątku z pięknym dworkiem. Co z tego, że dom wymagał kapitalnego remontu, a dotychczasowe życie Anulki przewróciło się do góry nogami - koniec końców okazało się, że warto było podjąć trud wymoszczenia sobie własnego miejsca na ziemi.

Maria Ulatowska debiutuje „Sosnowym dziedzictwem", książką lekką, łatwą i przyjemną, która działa na czytelnika jak herbata z sokiem malinowym w mroźny dzień, albo jakiś ulubiony rarytas, który smakujemy rozważnie i romantycznie. A już niebawem ukaże się druga część historii Anny. Co nowego przyniesie jej życie? Żeby to sprawdzić, trzeba będzie wybrać się do „Pensjonatu Sosnówka".

http://www.minskmaz.com/mol_na_kanapie/