Strona główna / Literatura polska / Sosnowe dziedzictwo

Aktualności

03.07.2021

5. Zlot w Lipowie 2021: edycja jubileuszowa online

W sobotę 3 lipca o godz. 20:00 zapraszamy na piąty, jubileuszowy Zlot w Lipowie 2021, czyli spotkanie wszystkich czytelniczek i czytelników twórczości Katarzyny Puzyńskiej!

Wywiady

11.03.2021

Między losem a przeznaczeniem - wywiad z Jodi Picoult

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Jodi Picoult. Z autorką "Księgi Dwóch Dróg" rozmawiała Ewa Cieślik z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

19.06.2021

Rozmowa z Krzysztofem Potaczałą

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Krzysztofem Potaczałą, autorem książki "Świerczewski. Śmierć i kult bożyszcza komunizmu".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska Żydówka Tanya Valko
  2. Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika białoruska Krzysztof Daukszewicz
  3. Rączka rączkę myje Olga Rudnicka

Fotogaleria

więcej »

Sosnowe dziedzictwo

Maria Ulatowska

Darek Mól

Sosnowe dziedzictwo

Powstanie warszawskie, niemowlę, które ocalało przed niemieckimi siepaczami, otoczony sosnami dwór, który czekał na swoją właścicielkę przez wiele lat - choć osadzone w historycznych realiach, „Sosnowe dziedzictwo" jest bajką dla dorosłych kobiet, które już nie wierzą w księżniczki i królewiczów, ale jeszcze dają się uwieść magii życia, w której wszystko się może zdarzyć. Tak jak Ani, czy raczej Anulce Towiańskiej, która najpierw odkryła rodzinną tajemnicę, a potem została panią na majątku z pięknym dworkiem. Co z tego, że dom wymagał kapitalnego remontu, a dotychczasowe życie Anulki przewróciło się do góry nogami - koniec końców okazało się, że warto było podjąć trud wymoszczenia sobie własnego miejsca na ziemi.

Maria Ulatowska debiutuje „Sosnowym dziedzictwem", książką lekką, łatwą i przyjemną, która działa na czytelnika jak herbata z sokiem malinowym w mroźny dzień, albo jakiś ulubiony rarytas, który smakujemy rozważnie i romantycznie. A już niebawem ukaże się druga część historii Anny. Co nowego przyniesie jej życie? Żeby to sprawdzić, trzeba będzie wybrać się do „Pensjonatu Sosnówka".

http://www.minskmaz.com/mol_na_kanapie/