Strona główna / Biografie, wspomnienia / Na północ od Capri

Aktualności

20.02.2020

Nina Novak i Wiktor Krajewski w Warszawie

W czwartek 5 marca o godz. 18:00 zapraszamy do Empiku Junior w Warszawie (ul. Marszałkowska 116/122) na spotkanie z Niną Novak i Wiktorem Krajewskim, autorami książki "Taniec na gruzach. Nina Novak w rozmowie z Wiktorem Krajewskim".

Wywiady

23.01.2020

Wszyscy mamy w sobie czynnik diabła.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Craigem Russellem, autorem książki "Czynnik diabła"

Posłuchaj i zobacz

22.01.2020

Wstrząsająca prawda o życiu arabskich księżniczek.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Marcina Margielewskiego "Zaginione arabskie księżniczki".

Bestsellery

TOP 20

  1. Dymy nad Birkenau Seweryna Szmaglewska
  2. Króliki z Ravensbrück Anna Ellory
  3. Oleńka. Panienka z Białego Dworu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Na północ od Capri

Penelope Green

Monika Walas

Na północ od Capri

"Na północ od Capri" to już trzecia książka Penelope Green. Autorka urodziła się w Sydney i pracowała w Australii jako dziennikarka. W 2002 roku przeprowadziła się do Rzymu, a w 2005 do Neapolu gdzie pracowała dla Agenzia Nazionale Stampa Associata (ANSA), największej włoskiej agencji dziennikarskiej. "Na północ od Capri" to ostatnia część trylogii opowiadającej o przygodach autorki we Włoszech.

Powieść zaczyna się od przeprowadzki Penelope z jej ukochanym mężczyzną na wyspę Procida. Obu wydaje się, że to wspaniałe miejsce do zamieszkania. Jednakże mieszkańcy nie są dla nich zbyt otwarci. Penny postanawia znaleźć drogę do serc lokalnej społeczności. Z mieszkańcami Procidy łączy ją upodobanie do smacznego jedzenia. Dlatego postanawia nauczyć się miejscowej kuchni i stać się kimś więcej niż gościem. Kobieta przy stole, w kawiarenkach i podczas lunchów poznaje nowych ludzi, zawiera przyjaźnie i uczy się gotować.Czy społeczność wyspy zaakceptuje Penelope z jej ukochanym? Po odpowiedź zapraszam do książki.

"Na północ od Capri" to ciepła, pełna humoru opowieść o próbie odnalezienia się w nowym miejscu. To książka pełna radości, optymizmu z życia. Zawiera w sobie dużo słońca. Pachnie zapachem tradycyjnego włoskiego jedzenia. Czytelnik na samą myśl o przepisach chciałby spróbować tych przysmaków. Autorka ukazuje nam swoje wrażenia na temat kultury włoskiej, sposobu życia tamtejszej społeczności. Tak dokładnie opisuje tradycje tego kraju, że czytelnik czuje się jakby się tam sam znalazł. Kto wie, może niektórzy po lekturze tej powieści wybiorą się osobiście do Włoszech. Przyznam, że na pewno przeczytam wcześniejsze książki z przygodami autorki. Mam nadzieję, że szybko uda mi się je zdobyć.

Książka napisana jest prostym i przyjemnym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko. Bardzo podobała mi się też grafika powieści. Idealnie pasuje do moich wyobrażeń o Włoszech. Piękne zdjęcie z okładki na pewno zwraca na siebie uwagę. Wielkim plusem jest też styl pisania książki. Autorka pisze o swoich przygodach w formie pamiętnika. Poza tym do dzieła są dołączone zdjęcia, a także wiele przepisów. Każdy czytelnik może więc sam spróbować przygotować włoskie jedzenie.

"Na północ od Capri" polecam przede wszystkim miłośnikom Włoszech, a także miłośnikom tamtejszego jedzenia. Poza tym wydaje mi się, że to dobra pozycja dla turystów. Z przewodników czytelnik nie dowie się zbyt wiele o lokalnej społeczności i tradycjach. Natomiast opowieści ludzi, którzy tam mieszkają na pewno ułatwią zrozumienie tego wspaniałego kraju.

http://wswiecieksiazek.blogspot.com/2011/04/penelope-green-na-ponoc-od-capri.html