Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / W imię zasad

Aktualności

26.11.2021

Dwie książki Prószyński i S-ka z Nagrodą KLIO!

Z przyjemnością informujemy, że Agnieszka Cubała oraz Krzysztof Mordyński otrzymali Nagrodę KLIO 2021 w kategorii Varsaviana. Gratulujemy!

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem córką szejka Laila Shukri
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Billy Summers Stephen King

W imię zasad

Marek Harny

Krystyna Meszka

W imię własnych wartości...

Każdy z ludzi walczy w imię własnych zasad,
I nie ważne jaki kraj, jakie wyznanie czy rasa,
Nasza siła to władza, pęka ostatnia nić
Dzisiaj wschodzi czarne słońce, jutro nie będzie już nic.

Czy my także, mamy określone zasady, których się trzymamy? W dzisiejszych czasach, trudno znaleźć taką osobę. Zatracony, bądź nie wykształcony system wartości i zasad, może prowadzić do upadku moralności a nawet człowieczeństwa. Jednak, niewiele jest ludzi, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich wartości.

Marek Harny, pisarz i dziennikarz, zadebiutował opowiadaniami ,,Unieś mnie wielki ptaku’’. Jest również autorem takich dzieł jak: ,,Urodzony z wiatru’’, ,,Lekcja miłości’’, ,,Samotność wilków’’, ,,Zdrajca’’ czy ,,Wszyscy grzeszą’’. Napisał również, rewelacyjną powieść ,,Pismak’’ za którą w 2006 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. W swojej najnowszej kryminalno- sensacyjnej książce ,,W imię zasad’’, wydanej przez wyd. Prószyński i S-ka, przedstawia, dobrze znanego już czytelnikom- Adama Bukowskiego, twardego dziennikarza z zasadami, który i tym razem wplątuje się w szereg niebezpiecznych zdarzeń.

Wszystko zaczyna się, od znalezienia nad brzegiem Wisły, martwego ciała Kingi Stolarek. Ta młoda antyglobalistka znana była wszystkim, ze swoich bardzo radykalnych poglądów. Domagała się legalizacji narkotyków. Wielu ludzi nie popierało jej punkt widzenia, co przyczyniło się do tragedii.
Policja, rozpoczyna śledztwo. Lista podejrzanych jest bardzo długa, począwszy od nieuczciwego biznesmena Boba Kujawiaka z Chicago, następnie nacjonalistycznej organizacji pod nazwą ,,Akcja Czysta Polska’’ , skończywszy na Wampirze z Sanoka, czyli seryjnego mordercy, który niedawno wyszedł z więzienia.

Dziennikarz śledczy Adam Bukowski, jest przekonany, że to on uruchomił całą lawinę dramatycznych wydarzeń a zapoczątkował to jego ostry reportaż z udziałem Kingi Stolarek. Próbuje dociec, dlaczego ta młoda dziewczyna musiała zginąć, nie zdając sobie sprawy, że naraża się nie tylko prawdziwym mordercom, ale również niektórym prawnikom, policjantom, detektywom i innym ludziom, którzy mają swój nielegalny wkład w narkobiznesie i polityki. Dodatkowo okazuje się, że jego córka Agnieszka z którą nie ma niestety zażyłych relacji, również odgrywa znaczącą rolę w całej tej przestępczej aferze.

Bukowski, mimo iż nie zawsze był porządnym facetem, postanawia jednak za wszelką cenę dociec prawdy, ukazując przy tym świat w którym rządzą ciemne interesy a pieniądz jest podstawową wartością. Razem z panią aspirant Renatą Kuc, wpada w sam środek okrutnego świata bez zasad. Czy uda mu się dokonać przełomu, zapobiegając dalszej przestępczości, przy okazji wyjaśniając zbrodnię Kingi i ratując córkę? Zapraszam, przekonajcie się sami.

,,W imię zasad’’ Marka Harnego, to porządny, prawdziwy kryminał, przedstawiający współczesną polską rzeczywistość, gdzie politycy, lewiacy, nacjonaliści, antyglobaliści itp. są jedynie małymi pionkami w przestępczym świecie. Zwolennicy spiskowych koncepcji, będą z pewnością zadowoleni odnajdując tu : korupcje, walkę o władzę, wpływy i pieniądze oraz różne ciemne interesy między ludźmi ze świata polityki a marginesem społecznym.

Powieść czyta się bardzo płynnie i przyjemnie. Jedynie co mnie drażniło, to cała otoczka polskiej polityki. Nigdy nie interesowałam się władzą ani ludźmi, którzy ją tworzą, dlatego ten polityczny świat, jest dla mnie całkiem obcy. Cała reszta natomiast bardzo ciekawi i intryguje. Mamy świetnie rozgrywającą się akcję pełną niespodzianek, namiętny seks w obliczu zagrożenia oraz skomplikowaną zagadkę, dającą do myślenia- kto zabił?

Zachęcam do przeczytania. Wejdź w ten mroczny, rzeczywisty świat i przekonaj się samemu, czy przypadkiem za rogiem twojej ulicy nie rozgrywają się ważne dla ludzi i Polski, sprawy.

http://cyrysia.blogspot.com/