Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / W imię zasad

Aktualności

26.10.2020

Najlepsza książka na jesień!

Z radością informujemy, że książka "Osiedle Sielanka. Nieznajoma" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zdobyła nagrodę czytelników na najlepszą książkę na jesień 2020 w głosowaniu organizowanym przez serwis Granice.pl.

Wywiady

10.09.2020

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

26.11.2020

Czy prawdą jest, że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory, ten umrze?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Śreżoga".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska wendeta Tanya Valko
  2. Nareszcie w Dudapeszcie Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  3. Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca Lucyna Olejniczak

Fotogaleria

więcej »

W imię zasad

Marek Harny

Krystyna Meszka

W imię własnych wartości...

Każdy z ludzi walczy w imię własnych zasad,
I nie ważne jaki kraj, jakie wyznanie czy rasa,
Nasza siła to władza, pęka ostatnia nić
Dzisiaj wschodzi czarne słońce, jutro nie będzie już nic.

Czy my także, mamy określone zasady, których się trzymamy? W dzisiejszych czasach, trudno znaleźć taką osobę. Zatracony, bądź nie wykształcony system wartości i zasad, może prowadzić do upadku moralności a nawet człowieczeństwa. Jednak, niewiele jest ludzi, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich wartości.

Marek Harny, pisarz i dziennikarz, zadebiutował opowiadaniami ,,Unieś mnie wielki ptaku’’. Jest również autorem takich dzieł jak: ,,Urodzony z wiatru’’, ,,Lekcja miłości’’, ,,Samotność wilków’’, ,,Zdrajca’’ czy ,,Wszyscy grzeszą’’. Napisał również, rewelacyjną powieść ,,Pismak’’ za którą w 2006 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. W swojej najnowszej kryminalno- sensacyjnej książce ,,W imię zasad’’, wydanej przez wyd. Prószyński i S-ka, przedstawia, dobrze znanego już czytelnikom- Adama Bukowskiego, twardego dziennikarza z zasadami, który i tym razem wplątuje się w szereg niebezpiecznych zdarzeń.

Wszystko zaczyna się, od znalezienia nad brzegiem Wisły, martwego ciała Kingi Stolarek. Ta młoda antyglobalistka znana była wszystkim, ze swoich bardzo radykalnych poglądów. Domagała się legalizacji narkotyków. Wielu ludzi nie popierało jej punkt widzenia, co przyczyniło się do tragedii.
Policja, rozpoczyna śledztwo. Lista podejrzanych jest bardzo długa, począwszy od nieuczciwego biznesmena Boba Kujawiaka z Chicago, następnie nacjonalistycznej organizacji pod nazwą ,,Akcja Czysta Polska’’ , skończywszy na Wampirze z Sanoka, czyli seryjnego mordercy, który niedawno wyszedł z więzienia.

Dziennikarz śledczy Adam Bukowski, jest przekonany, że to on uruchomił całą lawinę dramatycznych wydarzeń a zapoczątkował to jego ostry reportaż z udziałem Kingi Stolarek. Próbuje dociec, dlaczego ta młoda dziewczyna musiała zginąć, nie zdając sobie sprawy, że naraża się nie tylko prawdziwym mordercom, ale również niektórym prawnikom, policjantom, detektywom i innym ludziom, którzy mają swój nielegalny wkład w narkobiznesie i polityki. Dodatkowo okazuje się, że jego córka Agnieszka z którą nie ma niestety zażyłych relacji, również odgrywa znaczącą rolę w całej tej przestępczej aferze.

Bukowski, mimo iż nie zawsze był porządnym facetem, postanawia jednak za wszelką cenę dociec prawdy, ukazując przy tym świat w którym rządzą ciemne interesy a pieniądz jest podstawową wartością. Razem z panią aspirant Renatą Kuc, wpada w sam środek okrutnego świata bez zasad. Czy uda mu się dokonać przełomu, zapobiegając dalszej przestępczości, przy okazji wyjaśniając zbrodnię Kingi i ratując córkę? Zapraszam, przekonajcie się sami.

,,W imię zasad’’ Marka Harnego, to porządny, prawdziwy kryminał, przedstawiający współczesną polską rzeczywistość, gdzie politycy, lewiacy, nacjonaliści, antyglobaliści itp. są jedynie małymi pionkami w przestępczym świecie. Zwolennicy spiskowych koncepcji, będą z pewnością zadowoleni odnajdując tu : korupcje, walkę o władzę, wpływy i pieniądze oraz różne ciemne interesy między ludźmi ze świata polityki a marginesem społecznym.

Powieść czyta się bardzo płynnie i przyjemnie. Jedynie co mnie drażniło, to cała otoczka polskiej polityki. Nigdy nie interesowałam się władzą ani ludźmi, którzy ją tworzą, dlatego ten polityczny świat, jest dla mnie całkiem obcy. Cała reszta natomiast bardzo ciekawi i intryguje. Mamy świetnie rozgrywającą się akcję pełną niespodzianek, namiętny seks w obliczu zagrożenia oraz skomplikowaną zagadkę, dającą do myślenia- kto zabił?

Zachęcam do przeczytania. Wejdź w ten mroczny, rzeczywisty świat i przekonaj się samemu, czy przypadkiem za rogiem twojej ulicy nie rozgrywają się ważne dla ludzi i Polski, sprawy.

http://cyrysia.blogspot.com/