Strona główna / Literatura polska / Nie zawrócę

Aktualności

30.09.2022

Spotkanie z Tanyą Valko i Igorem Kaczmarczykiem w Warszawie

W czwartek 6 października o godz. 19:00 zapraszamy do PROM-u Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23, Warszawa) na spotkanie z Tanyą Valko, autorką książki "Arabskie opowieści. Historie prawdziwe" oraz Igorem Kaczmarczykiem, autorem książki "Islamskie fatum".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka

Nie zawrócę

Jolanta Guse

Agnieszka Bałaga-Kupis

Nie zawrócę

Gdy siadałam do czytania, zastanawiałam się na ile to książka dla mnie. Było nie było to historia porzuconej pięćdziesięciolatki, która musi zaczynać wszystko od nowa. A ja? Trzydziestolatka z ustabilizowaną sytuacją życiową, fajnym facetem w charakterze męża i pracą będącą połączeniem pasji i perspektyw. Bałam się, że będzie to kolejne dzieło w stylu Briget Jones, po której do dziś się otrząsnąć nie mogę, a nie był to wstrząs pozytywny.
Z biegiem stron upewniałam się co do dwóch rzeczy. Po pierwsze – z całą pewnością nie jest to historia, z którą mogę się utożsamić, chociaż czytało się ją niezwykle szybko i lekko. Po drugie – i tak przeczytam do końca, bo warto przeczytać coś optymistycznego. Z całą pewnością jest to pozycja dla kobiet, które same przeżyły porzucenie, i które nie potrafią się w tej sytuacji odnaleźć. Czasem może trochę naiwna, ale przecież każda kobieta lubi czasem przeczytać ckliwą historię ze szczęśliwym zakończeniem, a kobiety na skraju depresji może właśnie w niej znajdą motor do działania. Tu właśnie widzę misję tej książki – poukładać załamanym paniom w głowach, pokazać, że można być przebojową, niezależną. Że nie należy zamykać się na miłość, a jedynie inaczej ją przeżywać. Że rozwód to nie koniec życia, a często to dopiero jego początek. I że samotność może być piękna, jeśli chcieć w niej tylko odnaleźć siłę do tworzenia i realizowania marzeń.
Może nie każda z nas znajdzie brylant w medaliku, ale co nam szkodzi szukać?