Strona główna / Literatura światowa / Psy, Rachel i cała reszta

Aktualności

29.07.2022

Spotkanie z Dagmarą Andryką w Warszawie

W czwartek 25 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy do PROM-u Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23, Warszawa) na spotkanie z Dagmarą Andryką, autorką książki "As".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

01.08.2022

Rozmowa z Błażejem Torańskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Marcina Cichońskiego z Błażejem Torańskim, autorem książki "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol".

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Perska wytrwałość Laila Shukri
  3. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Beata Sabała-Zielińska

Psy, Rachel i cała reszta

Lucy Dillon

Patrycja Łuksza

Psy, Rachel i cała reszta

Jestem bardzo zaskoczona tą książką. Spodziewałam się czegoś banalnego, trochę familijnego. Książka "Psy, Rachel i cała reszta" okazała się pozycją, której bardzo potrzebowałam. Jest dogłębnie poruszająca, choć nie na pierwszy "rzut oka", przepełniona miłością do tak wspaniałych stworzeń, jakimi są psy.

W książce przeplatają się losy kilku osób, których życie nie jest idealne. Autorka porusza problemy pojawiające się w wielu współczesnych rodzinach: rozwód, samotna opieka nad dziećmi, bezpłodność.

Główna bohaterka też nie ma łatwo. Rachel jest singielką po specyficznym dziesięcioletnim romansie z żonatym mężczyzną. Po śmierci ciotki w spadku otrzymuje dom oraz przylegające do niego schronisko. Mimo początkowej niechęci przyzwyczaja się do spokojnego życia w niewielkim miasteczku , po hucznym Londynie, oraz opieki nad psami. Boryka się jednak z problemami finansowymi oraz rozterkami sercowymi.

Autorka cudownie wplata w szarą codzienność życia bohaterów wspaniałych przyjaciół i pocieszycieli, jakimi są psy. Naturalnie sprawia, że dzięki tym czworonożnym stworkom życie ludzi staje się radośniejsze i nabiera większego sensu. […]

Książka "Psy, Rachel i cała reszta" jest jedną z lepszych, jakie ostatnio czytałam i na pewno często będę do niej wracać.

http://patsy-books.blogspot.com