Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Biznes szybki j@k myśl

Aktualności

23.06.2021

Wojciech Karolak nie żyje

Z ogromnym smutkiem żegnamy Wojciecha Karolaka, wybitnego jazzmana, świetnego autora, mądrego i dobrego człowieka, największego Zająca na świecie.

Wywiady

23.06.2021

Daję głos tym, którzy go nie mają - wywiad z Marcinem Margielewskim

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Marcinem Margielewskim. Z autorem książki "Koszmar arabskich służących" rozmawiał Artur Krasicki z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

24.07.2021

Rozmowa Agnieszką Cubałą

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Agnieszką Cubałą, autorką książki "Warszawskie dzieci '44. Prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie".

Bestsellery

TOP 20

  1. Martwiec Katarzyna Puzyńska
  2. Perska niepewność Laila Shukri
  3. Koszmar arabskich służących Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Biznes szybki j@k myśl

Bill Gates

Ł. G.

Biznes i komputery

Nazwisko Billa Gatesa nieodłącznie kojarzy się dzisiaj z firmą Microsoft, która niemal zmonopolizowała rynek domowego i biurowego oprogramowania. System "Windows" instalowany jest w większości sprzedawanych komputerów PC. Najpopularniejszy edytor tekstów to "Word", najczęściej stosowany arkusz kalkulacyjny - "Excel", coraz więcej osób korzysta z przeglądarek www "Internet Explorer" i używa programu "Outlook" do prowadzenia korespondencji. Wszystkie te programy i wiele innych opatrzone są znakiem Microsoft.
Dzięki swoim pomysłom Gates jest dziś najbogatszym człowiekiem na świecie. Te, których jeszcze nie wykorzystał w produktach Microsoft, przelewa na papier proponując czytelnikom dziesiątki nowatorskich rozwiązań, które przynajmniej w części brzmią jak science fiction.
Nowa książka Gatesa to poradnik dla nowoczesnego biznesmena, który korzysta z dobrodziejstw techniki. Szef Microsoftu pokazuje, jak ważny w biznesie jest szybki dostęp do informacji i jak ważną w tym rolę odgrywają komputery.

Rzeczpospolita, 19 VI 1999