Strona główna / Literatura polska / Agnieszka Osiecka / Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką

Aktualności

24.01.2022

Barbara Krafftówna nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Krafftówny, prawdziwej mistrzyni teatru, piosenki i kabaretu. Niezapomnianej aktorki legendarnego Kabaretu Starszych Panów.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

24.01.2022

Rozmowa z Rachelą Berkowską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Rachelą Berkowską, autorką ksiązki "Życie za szczyt. Polacy w Himalajach i Karakorum".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką

Zofia Turowska

Anna Kłys

   Fragmenty wielu wypowiedzi Agnieszki Osieckiej, jej wspomnieniowych książek, liczne relacje przyjaciół, anegdoty i fragmenty tekstów poetyckich autorki „Białej bluzki” składają się na portret Agnieszki Osieckiej. Wraz z Zofią Turowską odbywamy podróż przez jej życie i przez czasy, w których przyszło jej żyć. Książka nie ma ambicji stania się podręcznikiem do twórczości poetki ani kompendium wiedzy o jej życiu. Skonstruowana jest subiektywnie według rozeznania samej autorki. Rzecz wzbogacają nie publikowane dotąd listy i fragmenty pamiętników Osieckiej, a także licznie zgromadzone tu fotografie z prywatnego archiwum.

Życie, 27 IV 2000