Strona główna / Literatura światowa / W stylu Valentine

Aktualności

18.01.2022

PORZUCIŁAM ISLAM, MUSZĘ UMRZEĆ - spotkanie premierowe z Marcinem Margielewskim

We wtorek 25 stycznia o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualną premierę książki "Przuciłam islam, muszę umrzeć" z udziałem Marcina Margielewskiego.

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

27.11.2021

Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

Zapraszamy do wysłuchania podcastu Katarzyną Puzyńską, autorką ksiązki "Chąśba".

Bestsellery

TOP 20

  1. Chąśba Katarzyna Puzyńska
  2. TOPR 2. Nie każdy wróci Beata Sabała-Zielińska
  3. Arabska kochanka Tanya Valko

W stylu Valentine

Adriana Trigiani

Beata Woźniak

W stylu Valentine

Powieść opowiada o Angelini Shoe Company, warsztacie robiącym ręcznie eleganckie ślubne pantofelki od 1903 roku, a teraz znajdującym się na krawędzi bankructwa. Valentine Roncalli, miłość do robienia butów poczuła niespełna cztery lata temu, gdy porzuciła zawód nauczycielki języka angielskiego i zdecydowała się zamieszkać i pracować z babcią. Osiemdziesięcioletnia wdowa Teodora jest staruszką pełną jeszcze siły i energii, narzekającą jedynie na ból kolan. Valentine Roncalli mieszka razem z babcią Teodorą w Greenwich Village. Od babci uczy się szewskiego rzemiosła, a także projektowania butów. Niestety brat Valentine, Alfred jest zdania,że babcia powinna przejść na emeryturę i sprzedać cały majątek. Obstaje przy swoim jeszcze bardziej, gdy Teodora ujawnia, że zakład jest bardzo zadłużony. Valentine Roncalli robi, więc od tej pory wszystko, aby uratować firmę od ruiny. Wyjeżdża z babcią do Włoch, gdzie na jaw wychodzi babciny miłosny sekret i gdzie odkrywa tajemnice szewskiego rękodzielnictwa.

Valentine nie pozostaje również samotna. Jeszcze w Stanach Zjednoczonych poznaje przystojnego Włocha restauratora., w którym zakochuje się ze wzajemnością. Nie będzie to jednak łatwa miłość, tym bardziej, że we Włoszech pociągać ją będzie zupełnie inny mężczyzna.

Oczywiście poznajemy całą rodzinę Valentine: historię babci i dziadka, rodziców, brata i szwagierki oraz sióstr. Rodzina boryka się z różnymi problemami, a ich życie obfituje zarówno w wesołe jak i w smutne zdarzenia. Powieść opowiada, więc o życiu włoskich rodzin Roncallich i Angelinich. Postacie są pełne życia, z wybuchowym włoskim temperamentem, a autorka snuje opowieść z dużą dawką humoru.

Świetna włoska proza! Polecam!