Strona główna / Fantastyka / Humor i mądrość Świata Dysku

Aktualności

20.09.2019

Spotkanie z Marcinem Margielewskim w Łodzi

W sobotę 5 października o godz. 17.00 zapraszamy do Empik Manufaktura w Łodzi (ul.Karskiego 5) na spotkanie z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Była arabską stewardesą".

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

24.07.2019

Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego książkę "Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi" Julii  Boyd.

Bestsellery

TOP 20

  1. Jej drugie życie Manula Kalicka
  2. Nie mam więcej pytań Gillian McAllister
  3. Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi Julia Boyd

Fotogaleria

więcej »

Humor i mądrość Świata Dysku

Terry Pratchett

Patrycja Mania

Humor i mądrość Świata Dysku - Patrycja Mania

Nie jestem fanką Terry'ego Pratchett'a. Ba! Nawet nie przeczytałam żadnej jego książki. Powiem szczerze, dokładnie nie wiem dlaczego, zawsze skutecznie mnie odstraszały, wydawało mi się, że to fantastyka z tej górnej półki, pełna nudnych i przydługich opisów i naszpikowana taką liczbą dziwnych stworzeń, że nie da się przez to przebrnąć. Aż nadszedł dzień, kiedy sięgnęłam po "Humor i mądrość Świata Dysku" - zbiór cytatów i fragmentów z twórczości Pratchetta - i się zakochałam! Autor ma niebywały talent łączenia fantastyki z poważnymi tematami, to nie książki wyssane z palca, nie wiadomo o czym, ale książki, które wniosą w Twoje życie ciekawe spostrzeżenia i poruszą wiele ciekawych i ważnych kwestii. Dodatkowym atutem jest jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru Terry'ego, dla kochających angielski humor to prawdziwa gratka, dla amatorów – zapewniam, że się zakochacie! I te historie! Ci bohaterowie! Klasa sama w sobie. Czytając tę książkę w autobusie, miałam wrażenie, że jestem w stanie dopasować cytaty do wszelakich sytuacji życiowych Ta książka powinna nosić tytuł "Księga mądrości i spostrzeżeń z niebywała dawką dobrego humoru". Rozśmieszy Cię do łez, nie raz się z nią zgodzisz, a nie raz przemyślisz i powiesz "genialne"! Fanom Pratchetta nie muszę polecać, oni znajdą w książce zapewne ulubione fragmenty, które sami zapisywali na skrawkach papieru, ale laikom - ich nie zachęcam, ja namawiam!