Strona główna / Popularnonaukowe / Zmierzch i filozofia. Wampiry, wegetarianie i pogoń za nieśmiertelnością

Aktualności

14.06.2019

Grzesiuk po niemiecku!

"Pięć lat kacetu" Stanisława Grzesiuka ukaże się (oczywiście w wersji bez cenzury) w języku niemieckim nakładem austriackiego wydawnictwa New Academic Press i tym samym będzie dostępne na całym niemieckojęzycznym rynku wydawniczym.

Wywiady

14.06.2019

"Dzieciństwo to mityczny okres w życiu większości z nas"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lucyną Olejniczak, autorką książki "Księżniczka".

Posłuchaj i zobacz

18.06.2019

Jak kochali powstańcy?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Agnieszki Cubały "Miłość '44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabski raj Tanya Valko
  2. In vitro. Rozmowy intymne Małgorzata Rozenek-Majdan
  3. Miłe Natalii początki Olga Rudnicka

Fotogaleria

więcej »

Zmierzch i filozofia. Wampiry, wegetarianie i pogoń za nieśmiertelnością

Rebecca Housel, William Irwin, J. Jeremy Wisnewski

Ewa Kopecka

Zmierzch i filozofia. Wampiry, wegetarianie i pogoń za nieśmiertelnością.

Wampiry, strzeżcie się! Od chwili, gdy do księgarń trafił „Zmierzch i filozofia. Wampiry, wegetarianie i pogoń za nieśmiertelnością”, wasze dotąd pieczołowicie skrywane sekrety nie są już bezpieczne. Lektura tej publikacji pozwoli każdej śmiertelniczce i każdemu śmiertelnikowi czytać w was jak w otwartej księdze.

Autorzy „Zmierzchu i filozofii” za pośrednictwem swojej książki, zapraszają w nową podróż po kartach wszystkich czterech tomów niezwykle popularnej serii „Zmierzch”. Moim zdaniem, jest to podróż niezwykle owocna dla czytelnika, który z zapartym tchem śledził poczynania swoich literackich ulubieńców. Za sprawą osiemnastu artykułów, czytelnik zostaje zachęcony, czy wręcz sprowokowany do aktywnego uczestniczenia w filozofowaniu na temat „Zmierzchu”. Trafność spostrzeżeń, jakie poczynili autorzy błyskawicznie podbija umysł i wyobraźnię. Niemal instynktownie zaczyna się snuć własne przypuszczenia oraz dokonywać ciekawych interpretacji. Zaletami „Zmierzchu i filozofii” są interesujące pytania oraz próba odpowiedzenia na nie w taki sposób, że nawet laik z zakresu filozofii będzie mógł czerpać pełnię przyjemność z każdej
zapisanej stronicy.

Jak wskazuje tytuł recenzjonowanej książki, była ona tworzona przede wszystkim z myślą o czytelnikach, dla których seria „Zmierzch” jest pasją. Jednak po jej lekturze, doszłam do wniosku, że może zaciekawić także osoby, które nie uważają się za fanów twórczości Stephanie Meyer, ale interesują się wampiryzmem. „Zmierzch i filozofia” z pewnością rzuci nowe światło na zajmujące ich kwestie. Książkę polecam też wszystkim łowcom wampirów, bo w ich zawodzie zdobyta wiedza może mieć niemały wpływ na wynik bliskiego spotkania z krwiopijcą. Podsumowując, pozwolę sobie zacytować słowa pewnego wampira z sąsiedztwa: „trudno wymarzyć sobie bardziej kuszący i krwisty kawałek literatury. Naprawdę warto się w niego wgryźć”.