Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Aktualności

18.11.2019

Informacja o zmianie regulaminu

Informujemy, że z dniem 18 listopada 2019 r. ulegają zmianie niektóre postanowienia regulaminu korzystania z księgarni internetowej Prószyński i S-ka.

Wywiady

11.07.2019

"Mówimy o trylogii, na którą należy patrzeć całościowo"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Piotrem Borlikiem, autorem książek "Boska proporcja", "Materiał ludzki" i "Białe kłamstwa".

Posłuchaj i zobacz

10.10.2019

Kim jest kobieta ze spaloną twarzą?

Zapraszamy do obejrzenia nagrania zapowiadającego najnowszą książkę Katarzyny Puzyńskiej "Pokrzyk".

Bestsellery

TOP 20

  1. Pokrzyk Katarzyna Puzyńska
  2. Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas Małgorzata Gutowska-Adamczyk
  3. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski

Fotogaleria

więcej »

Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Dariusz Rekosz

Kamila Krain (17 lat)

Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Dobrze znane są nam przygody Morsa i Pinky, dwójki przyjaciół, których hobby są zagadki i zawikłane dochodzenia rodem z powieści o Sherlocku Holmesie. Tym razem ich zadaniem jest odnalezienie sprawcy odpowiedzialnego za zniknięcie kilku telefonów na terenie szkoły, do której oboje uczęszczają.

Podczas gdy Mors wyciskał z siebie siódme poty na lekcji wychowania fizycznego, Pinky zaznajamiała się z nową misją. Okazało się, że ich starsi koledzy mają kłopot – jednemu z nich ktoś ukradł telefon, kiedy on na chwilę zostawił go w plecaku. Dlatego właśnie zwrócili się z prośbą do najlepszych detektywów nie tylko w szkole, ale i w mieście. Tak właśnie rozpoczyna się przygoda młodych poszukiwaczy przestępców.

Co rusz otrzymują nowe wskazówki, które doprowadzić ich mają do sprawcy całego zamieszania. Pierwszą z nich jest list, który jeden z poszkodowanych chłopców znalazł na miejscu skradzionego telefonu. Zawiera on wiersz, który ma być wskazówką do tego, co wydarzy się w sobotę – złoczyńca zaplanował na ten dzień coś szczególnego. Czy uda się detektywom odnaleźć sprawcę kradzieży? Kim (lub czym) jest Ludolfina?

„Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny” to kolejna powieść opowiadająca o dwójce przyjaciół, którą napisał Dariusz Rekosz, Pierwszy Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem również przygotował dla nas porcję zagadek, napiętych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika przy książce aż do ostatniej strony.

Seria ta jest idealna dla młodych wielbicieli detektywów, kryminałów i sensacji. Dzięki niej zwykły nudny dzień zamieni się w zupełnie inny, pełen wrażeń i rozrywki. Książki Dariusza Rekosza napisane są w przystępny i zachęcający sposób, aż trudno znaleźć w nich wadę, co z pewnością jest atutem pośród różnorodnej literatury, którą serwują nam współcześni autorzy. Serdecznie polecam.

Junior.reporter.pl