Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Aktualności

19.06.2020

Spotkania z Tanyą Valko

Zapraszamy na spotkania autorskie z Tanyą Valko w dniach 8-9 lipca 2010 r.

Wywiady

26.02.2020

"Uwielbiam móc pisać w piżamie"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kelly Irvin, autorką serii "W krainie amiszów"

Posłuchaj i zobacz

10.06.2020

Przemysław Staroń o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia

Zapraszamy do obejrzenia nagrania w którem Przemysław Staroń (Nauczyciel Roku 2018) opowiada m. in. o książce "Sposób na matmę" Vanessy Vakharia.

Bestsellery

TOP 20

  1. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  2. Aksamitka Grażyna Jeromin-Gałuszka
  3. Franka. W obcym domu Wioletta Sawicka

Fotogaleria

więcej »

Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Dariusz Rekosz

Kamila Krain (17 lat)

Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny

Dobrze znane są nam przygody Morsa i Pinky, dwójki przyjaciół, których hobby są zagadki i zawikłane dochodzenia rodem z powieści o Sherlocku Holmesie. Tym razem ich zadaniem jest odnalezienie sprawcy odpowiedzialnego za zniknięcie kilku telefonów na terenie szkoły, do której oboje uczęszczają.

Podczas gdy Mors wyciskał z siebie siódme poty na lekcji wychowania fizycznego, Pinky zaznajamiała się z nową misją. Okazało się, że ich starsi koledzy mają kłopot – jednemu z nich ktoś ukradł telefon, kiedy on na chwilę zostawił go w plecaku. Dlatego właśnie zwrócili się z prośbą do najlepszych detektywów nie tylko w szkole, ale i w mieście. Tak właśnie rozpoczyna się przygoda młodych poszukiwaczy przestępców.

Co rusz otrzymują nowe wskazówki, które doprowadzić ich mają do sprawcy całego zamieszania. Pierwszą z nich jest list, który jeden z poszkodowanych chłopców znalazł na miejscu skradzionego telefonu. Zawiera on wiersz, który ma być wskazówką do tego, co wydarzy się w sobotę – złoczyńca zaplanował na ten dzień coś szczególnego. Czy uda się detektywom odnaleźć sprawcę kradzieży? Kim (lub czym) jest Ludolfina?

„Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny” to kolejna powieść opowiadająca o dwójce przyjaciół, którą napisał Dariusz Rekosz, Pierwszy Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem również przygotował dla nas porcję zagadek, napiętych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika przy książce aż do ostatniej strony.

Seria ta jest idealna dla młodych wielbicieli detektywów, kryminałów i sensacji. Dzięki niej zwykły nudny dzień zamieni się w zupełnie inny, pełen wrażeń i rozrywki. Książki Dariusza Rekosza napisane są w przystępny i zachęcający sposób, aż trudno znaleźć w nich wadę, co z pewnością jest atutem pośród różnorodnej literatury, którą serwują nam współcześni autorzy. Serdecznie polecam.

Junior.reporter.pl