Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Słodka śmierć

Aktualności

24.11.2020

Spotkanie online z Katarzyną Puzyńską

We wotrek 24 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Katarzyną Puzyńską, autorką książki "Śreżoga".

Wywiady

10.09.2020

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum"

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Karpińską autorką książki "Postscriptum".

Posłuchaj i zobacz

17.11.2020

Tomasz Białkowski gościem Afera Kryminalna

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Tomaszem Białkowskim, autorem książki "Spica".

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabska wendeta Tanya Valko
  2. Nareszcie w Dudapeszcie Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  3. Apteka pod Złotym Moździerzem. Obca Lucyna Olejniczak

Fotogaleria

więcej »

Słodka śmierć

J.D. Robb

Barbara Oleksy

Słodka śmierć

Są takie książki, po przeczytaniu których pozostaje uczucie żalu. Nie jest to jednak żal po straconym na marną lekturę czasie. Przeciwnie. Czytelnik doświadcza uczucia przygnębienia, gdyż tak szybko dotarł do ostatniej strony genialnej powieści. Nie chce jeszcze rozstawać się z bohaterem, dlatego snuje w głowie dalsze, potencjalne scenariusze jego losu i generuje własny ciąg dalszy fabuły. Taką właśnie książką jest powieść "Słodka śmierć". Niebezpiecznie inteligentna detektyw Eve Dallas prowadzi dochodzenie w sprawie brutalnego i - zadawać by się mogło - pozbawionego motywu morderstwa młodego nauczyciela. W miarę postępowania trupów przybywa. Sprawa jest bardzo zagmatwana. Piękna pani detektyw pozostaje jednak niezniechęcona - przeciwnie im sprawa trudniejsza, tym ona aktywniej angażuje się w jej rozwiązanie. Ma pewną koncepcję, czuje, że intuicja i tym razem jej nie zawiedzie, jednak idea, jaka zaświtała w jej głowie, przeraża ją samą. Czy okaże się słuszna?

Na domiar złego Eve musi zmagać się z problemami natury prywatnej. Jej osobisty współmałżonek spotyka dawną kochankę, piękną i pewną siebie Magdelanę Percell. Czy Eve uda się i tę sprawę doprowadzić do pożądanego przez nią rozwiązania tak, by uratować związek i nie dać się poniżyć rywalce o względy męża?

Autorka powieści prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry intrygi najwyższej klasy. Na każdej stronie książki czytelnik doświadcza kunsztu jej warsztatu literackiego, który przejawia się w błyskotliwych dialogach, prawdziwie mistrzowsko budowanym napięciu i zaskakujących rozstrzygnięciach. Jest to książka, którą z pewnością warto przeczytać.