Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Adam

Aktualności

09.03.2021

Spotkanie online ze Wiktorem Krajewskim

We wtorek 9 marca o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Wiktorem Krajewskim, autorem książki "Seksoholicy".

Wywiady

19.11.2020

Niksen jest jedną z form dbania o siebie

Czy wiecie, jak ważne jest to, by co jakiś czas wykroić sobie z codzienności chwilę na nicnierobienie? Niby ciągle mówią o tym psychologowie i coache, ale teraz mamy to czarno na białym: Agnieszka Drotkiewicz rozmawia o niezbędności lenistwa z Olgą Mecking, autorką książki o tajemniczym pojęciu "niksen".

Posłuchaj i zobacz

24.01.2021

Ewa Kempsity-Jeznach gościem Dzień Dobry TVN

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Ewą Kempsity-Jeznach, autorką książki "Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne".

Bestsellery

TOP 20

  1. Modelki z Dubaju Marcin Margielewski
  2. Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne Ewa Kempisty-Jeznach
  3. Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani Henryk Jerzy Chmielewski

Fotogaleria

więcej »

Adam

Ted Dekker

Kasia Zegiel

Adam

Za szarym kocem, wywieszonym jak zasłona, na metalowym krześle, ubrana w szpitalny, brudny fartuch siedzi ofiara. Na głowie ma worek. Nie widzisz jeszcze jej twarzy. Jest blada, chuda, ze skórą pokrytą plamami. Z ust cieknie piana. Gałki oczne są białe. Drży. Jest zarażona. Niedługo umrze. Na ścianie za nią morderca zostawił swój podpis, krwisty znak. Imię pramatki. 

Daniel chce znaleźć mordercę. Osobiste przeżycia – śmierć kliniczna, a potem strach o ukochaną kobietę, przeszkadzają mu i pomagają zarazem. Na stronach powieści Dekkera ponownie znajdziemy mocno zakorzeniony wątek psychomachii przedstawiony nad wyraz realistycznie. Wydarzenia są uwiarygodnione przez sugestywne opisy, bohaterowie - wyraziści. „Adama” czyta się jak opowieść grozy, thriller i starą opowieść, w której jest coś pierwotnego. 

Książka przemyślana, dopracowana, zaskakująca. Akcja balansuje na granicy rzeczywistości i fantazji. Morderca balansuje na krawędzi. Czytelnik nie może się oderwać.