Strona główna / Literatura światowa / Imiennik

Inne książki tego autora

Imiennik

Jhumpa Lahiri
Cena detaliczna: 34,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 38,90 zł
Imiennik

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7469-180-8
Data wydania: 07.02.2006
Format: 146mm x 225mm
Liczba stron: 240
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Jhumpa Lahiri jest córką emigrantów z Indii; urodziła się w Londynie (1967 r.) a wychowała w Rhode Island, studiowała i wykładała literaturę na Boston University, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Jej debiutancki zbiór opowiadań „ Tłumacz chorób” w 2000 roku zdobył Nagrodę Pulitzera i został przetłumaczony na dwadzieścia dziewięć języków. „ New York Times” chwalił Lahiri jako „ pisarkę o niezwykle eleganckim i wytwornym stylu” . „ Imiennik” to pierwsza powieść autorki.
W „ Imienniku” Lahiri wzbogaca tematykę, dzięki której jej pierwsza książka stała się światowym bestsellerem: przedstawia doświadczenia imigranta, zderzenie kultur, konflikty rodzące się w procesie asymilacji, a przede wszystkim pogmatwane relacje międzypokoleniowe. W tej niezwykle subtelnej powieści towarzyszymy hinduskiej rodzinie pochodzącej z Kalkuty podczas trudnej przemiany w Amerykanów. Gogol Ganguli niepewnie kroczy ścieżką, którą pokonują przedstawiciele pierwszego pokolenia imigrantów; często czuje się wewnętrznie rozdarty, nie może znaleźć szczęścia w miłości ani swojego miejsca w świecie.
Krytyka słusznie chwaliła Lahiri za lekkość, przenikliwość i empatię, sprawność w operowaniu detalem, obrazującym bogaty świat uczuć. „ Imiennik” jest kameralną i na wskroś uniwersalną powieścią o poszukiwaniu własnej tożsamości.

Patroni:

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
34,00 zł
miękka