Strona główna / Literatura polska / Bracia Kramer

Inne książki tego autora

Wojna w rodzinie

Bartek Świderski
Cena detaliczna: 26,00 zł

Przejrzeć facetów

Bartek Świderski
Cena detaliczna: 26,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Synowie wojny

Jagna Rolska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Katarzyna Ryrych
Cena detaliczna: 39,99 zł

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Katarzyna Ryrych
Cena detaliczna: 38,90 zł
Bracia Kramer

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 83-7469-232-4
Data wydania: 10.01.2006
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 184
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka

Bartek Świderski - warszawiak rocznik 1973, z wykształcenia socjolog, z zawodu scenarzysta, pracuje dla TVN. Jego teksty na tematy kulturalne drukowały m.in. „Wprost”, „Odra”, „Machina”, „Twój Styl”, „Pani”, a prozę „Szpilki” i „Nowa Fantastyka”. Wydał zbiór opowiadań „Mocny program”. „Bracia Kramer” to jego powieściowy debiut.

Tytułowi bracia poszli w życiu różnymi drogami. Młodszy, Michał, pracuje w księgarni, a po godzinach maluje komiksy. Rafał to „wróg publiczny numer 3, lewa dolna macka Otwockiej Ośmiornicy”. Wydaje się, że łączy ich tylko nazwisko i... Ola, samotna trzydziestopięcioletnia dziennikarka kolorowego pisma. Troje ludzi, trzy światy, jeden cel. Miłość, której szukają, uderza jak piorun; okazuje się, że popkultura, rubryka porad kobiecego magazynu ani pobyt w więzieniu nie przygotowują na jej zasadzki. I nic już nie będzie takie samo - może oprócz Zygmunta III Wazy, spoglądającego na świat z wyżyn swojej kolumny.
„Bracia Kramer” to pełna zabawnych dialogów i trzymająca w napięciu opowieść o miłości, ale i gra między prawdą a fikcją, która spodoba się zarówno fanom Nicka Hornby'ego, jak i Johna Fowlesa, szukającym w literaturze tajemnicy i zagadki, rozwiązanej w zaskakującym finale.


wersja do druku