Strona główna / Popularnonaukowe / Krótka historia filozofii zachodniej

Inne książki z tej kategorii

Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie

Art Hobson
Cena detaliczna: 55,00 zł

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Art Friedman, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 45,00 zł

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł
Krótka historia filozofii zachodniej

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7469-124-7
Data wydania: 03.11.2005
Format: 162mm x 235mm
Liczba stron: 392
Cena detaliczna: 39,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Wacław Jan Popowski
„Krótka historia filozofii zachodniej” ukazała się w roku 1998 nakładem wydawnictwa Blackwell i w tym samym roku miała już drugie wydanie.
Napisana prosto i przejrzyście, adresowana jest do wszystkich stawiających pierwsze kroki na drodze filozoficznej fascynacji i w zasadzie nie wymaga żadnych uprzednich studiów czy przygotowania. Dbałość o historyczny kontekst wykładu, sprawność i barwność relacji oraz elegancja stylu powinny zjednać jej przychylność także polskiego czytelnika.

Celem tej książki jest ukazanie czytelnikowi, jakie tematy interesowały filozofów i jakich metod używali oni do ich rozpatrywania. [...] Z tego względu dokładam wszelkich starań, aby przedstawiać i krytycznie omawiać rozumowania, jakimi filozofowie wspierają swoje tezy. Takie wchodzenie w spór z wielkimi umysłami przeszłości ma być w zamyśle nie tyle oznaką braku szacunku, lecz właśnie poważnego traktowania danego filozofa: nie należy powtarzać jego tekstu, ale zmagać się z nim i czerpać naukę z jego mocnych i słabych stron.
Anthony Kenny

wersja do druku