Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Inne książki tego autora

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,00 zł

W naszym domu

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 43,00 zł

Księga Dwóch Dróg (audiobook MP3)

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,90 zł

Inne książki z tej serii

Dzieci Eve

Deirdre Purcell
Cena detaliczna: 29,90 zł

Dziesięć kroków do szczęścia. (W bezpiecznym i higienicznym otoczeniu)

Daisy Waugh
Cena detaliczna: 26,00 zł

Mały biały samochód

Danuta de Rhodes
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł
Bez mojej zgody

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7337-909-6
Tytuł oryginału: My Sister's Keeper
Data wydania: 17.01.2005
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 440
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Z Podkową
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Annie nic nie dolega, a mimo to żyje ona tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.
Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Jest dla niej dawcą idealnym. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie oznaczać śmierć.

Czy można odrzucić przeznaczenie? Czy pisany nam los nie wróci niepostrzeżenie jak bumerang? Gdzie są granice ludzkiej ingerencji w boski plan? Książka Jodi Picoult, jako jedna z nielicznych powieści porusza ważkie problemy osiągnięć współczesnej medycyny, które stawiają przed nami nowe dylematy etyczne. Dylematy dotyczące nas wszystkich.
Marta Sawicka, "Wprost"


Codziennie rozwiązujemy małe problemy, lecz bywa, że los każe nam rozstrzygać wielkie. Książka Jodi Picoult jest zapisem pytań, jakie sobie wówczas zadajemy, a nie próbą udzielenia odpowiedzi. Te musimy znaleźć sami. Jodi Picoult napisała prostą historię o wielkich sprawach. Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie. .
Anna Grużewska, "Pani"


Powieść Jodi Picoult jest historią procesu, który wytoczyła swoim rodzicom 13-letnia Amerykanka. Anna urodziła się wskutek eksperymentu genetycznego. Materiał tak dobrano, by stała się idealnym dawcą organów dla swojej starszej, chorej na białaczkę siostry. Początkowo chodziło wyłącznie o krew pępowinową. Z czasem, kiedy doszło do nawrotu białaczki, dziewczynce pobierano także krew. Anna decyduje się na proces, gdy rodzina postanawia, że powinna swojej siostrze oddać nerkę. Bez pytania potencjalnej dawczyni o zdanie. I właśnie o prawo decydowania o własnym ciele nastolatka zamierza walczyć przed sądem. Sprawa, na pierwszy rzut oka oczywista, przestaje taką być, gdy czytelnik poznaje punkty widzenia wszystkich bohaterów dramatu.
Autorka ukończyła wydział nauk humanistycznych na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. Ma na swoim koncie 10 powieści. W 2003 r. otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości.
Magdalena Walusiak, dziennikarka

Jodi Picoult


Skończyła wydział nauk humanistycznych na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką dziesięciu powieści, w tym Second Glance, Perfect Match i Salem Falls. Mieszka w New Hampshire z mężem i trójką dzieci.

Patroni:

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
42,00 zł
miękka
Cena:
32,00 zł
miękka
Cena:
29,90 zł
miękka