Strona główna / Literatura faktu, historia / Alfabet mafii

Inne książki z tej serii

Ofiary Niejasnego

Piotr Lipiński
Cena detaliczna: 29,00 zł

Piekło jest gdzie indziej

Beata Pawlak
Cena detaliczna: 24,90 zł

W rajskiej dolinie wśród zielska

Jacek Hugo-Bader
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Płakaliśmy bez łez. Relacje byłych więźniów z żydowskiego Sonderkommando w Auschwitz

Gideon Greif
Cena detaliczna: 65,00 zł

Wołyniacy

Jan Kuriata
Cena detaliczna: 39,90 zł

Pięć Stawów. Dom bez adresu

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 45,00 zł
Alfabet mafii

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7337-905-3
Data wydania: 18.10.2004
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 232
Cena detaliczna: 30,02 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Fakt
Oprawa: miękka
To pierwsza w Polsce reporterska książka o kulisach przestępczości zorganizowanej, zwanej polską mafią. Ujawnia nieznane fakty i opisuje dramatyczne wydarzenia. Autorzy dotarli do słynnych mafiosów. Po raz pierwszy czytelnicy mogą przeczytać wywiady udzielone przez bandytów, którzy do tej pory milczeli jak grób. Warto poznać losy tych ludzi, ich motywacje i życiowe fascynacje. Opowieści gangsterów są pouczające, a fakt, że wreszcie zgodzili się mówić, czyni tę książkę wyjątkową.

Książkę można nabyć wraz z płytą DVD zawierającą film dokumentalny ALFABET MAFII powstały po zakończeniu realizacji serialu pod tym samym tytułem, wyprodukowanego przez Telewizję TVN.

..."Alfabet" to wyjątkowo rzetelny portret zorganizowanych grup przestępczych. Dziennikarze "Wprost" i "Polityki" pokazują ich rodowód (cinkciarstwo, współpraca z SB), źródła finansowej potęgi (afera alkoholowa, napady na tiry, haracze), rywalizację o sferę wpływów. Zestawiają dane z akt prokuratorsko-sądowych z relacjami gangsterów odsiadujących wyroki oraz świadków koronnych. To najmocniejsza strona książki. Część rozmówców po raz pierwszy publicznie zabiera głos. Rozmowy te pozwalają czytelnikom wyrobić sobie pogląd na temat ich mentalności, aspiracji, codziennego życia. Dla amatorów seriali kryminalnych "Alfabet" to lektura obowiązkowa.
Gazeta Wyborcza

Patroni:

wersja do druku