Strona główna / Biografie, wspomnienia / Podróż tysiąca burz

Inne książki tego autora

Tajemnica Leili

Kooshyar Karimi
Cena detaliczna: 36,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Niebo bez ptaków

Danuta Brzosko-Mędryk
Cena detaliczna: 59,99 zł

Wiem, jak wygląda piekło. Alina Dąbrowska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Alina Dąbrowska, Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Hanka Bielicka. Umarłam ze śmiechu

Zbigniew Korpolewski
Cena detaliczna: 43,00 zł
Podróż tysiąca burz

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-8123-301-9
Tytuł oryginału: Jurney of a Thousand Storms
Data wydania: 25.04.2019
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 368
Cena detaliczna: 39,99 zł Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz

Poruszająca opowieść autora bestsellera "Tajemnice Leili" o jego dramatycznej wędrówce ku szczęściu i wolności.

Wstrząsające wspomnienia wybitnego, zasłużonego lekarza, który przeżył koszmar w irańskim więzieniu, przetrwał jako uchodźca w Turcji, po czym mozolnie budował na nowo swoje życie na emigracji w Australii.
 
Urodzony w Iranie lekarz i uznany tłumacz Kooshyar Karimi zostaje pewnego dnia uwięziony przez służbę bezpieczeństwa swojego kraju, podejrzewającą go o działalność wywrotową. Porwany wprost z ulicy przez agentów wywiadu, trafia do więzienia, gdzie jest torturowany, a następnie zmuszony do szpiegowania przeciwników reżimu. Udaje mu się uciec do Turcji, gdzie w oczekiwaniu na przyznanie statusu uchodźcy przez ONZ musi stoczyć kolejną walkę, tym razem o zapewnienie bytu i bezpieczeństwa swojej rodzinie - bez prawa do pracy, zdany na łaskę skorumpowanej policji, oszustów i biurokracji. A to nie koniec jego dramatycznych przejść - irańscy agenci wkrótce go znów dopadają i zaczynają szantażować, grożąc jego matce, która pozostała w Iranie…
Karimi, będąc Żydem dorastającym w fundamentalistycznym państwie islamskim, zawsze czuł się w swoim kraju niemile widziany. Zresztą sporo ryzykował - wstąpił do partii opozycyjnej, a wykształcenie medyczne wykorzystywał w sposób niezgodny z irańskim prawem, ratując niezamężne kobiety w ciąży przed ukamienowaniem.
Swoimi niezwykłymi wspomnieniami Karimi daje dowód wielkiego serca, siły charakteru i głębokiego zrozumienia natury ludzkiej w całym jej spektrum - od nikczemnej podłości po bezinteresowną życzliwość.

Kooshyar Karimi urodził się w Teheranie, a obecnie mieszka w Sydney. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny. Autor wielu książek dotyczących mitologii i historii Iranu, Chin oraz starożytnej Asyrii. Jedna z nich została objęta przez irańskie władze oficjalnym zakazem publikacji. W 2012 roku jego autobiograficzny utwór "I Confess: Revelations in Exile" ukazał się drukiem w Australii, a w roku 2015 wydawnictwo Penguin wydało bestsellerową powieść "Tajemnica Leili", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Kooshyar Karimi jest także nagradzanym tłumaczem m.in. twórczości Gore’a Vidala, Khalila Gibrana i Adriana Berry’ego.

wersja do druku