Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Aksamitny Królik

Inne książki tego autora

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 39,99 zł

Inne książki z tej kategorii

Głask

Akwaeke Emezi
Cena detaliczna: 43,00 zł

Z tej strony Sam

Dustin Thao
Cena detaliczna: 44,00 zł

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 39,99 zł
Aksamitny Królik

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8123-079-7
Tytuł oryginału: The Velveteen Rabbit
Data wydania: 23.11.2017
Format: 185mm x 244mm
Liczba stron: 48
Cena detaliczna: 24,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Barbara Grabowska
Ilustracje: William Nicholson

Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona.

Kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: JAK ZABAWKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWE. Kiedy jesteśmy zakochani, „Aksamitny Królik” staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo „skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać tylko ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to pięknie być Prawdziwym”. To również głęboka refleksja o życiu… po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do lepszego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał.

Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów – jest równie obecny w kulturze jak Mały Książę i Kubuś Puchatek.

Popularna współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła „Aksamitnego Królika” na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania.

W filmie "W chmurach" zwolniony z pracy mężczyzna siedzi w pokoju dziecięcym i czyta "Aksamitnego królika". – Znasz? – pyta granego przez George’a Clooneya Ryana Binghama. – Tak, mocna rzecz – odpowiada Bingham.

Patroni:

m__jprzedszkolak_winieta.jpg  czasdzieci_gif_120px.gif

bli__ej_przedszkola_logo.jpg  qulturka.jpg
 


 

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
39,99 zł
twarda
Cena:
32,00 zł
twarda