Strona główna / Literatura światowa / Dolina spełnienia

Inne książki tego autora

Gdzie zaczyna się przeszłość

Amy Tan
Cena detaliczna: 39,90 zł

Ratując ryby od utonięcia

Amy Tan
Cena detaliczna: 34,00 zł

Przeciwieństwo losu

Amy Tan
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł
Dolina spełnienia

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7961-048-8
Tytuł oryginału: The Valley of Amazement
Data wydania: 14.10.2014
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 704
Cena detaliczna: 48,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska

W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną białą właścicielką prestiżowego domu kurtyzan w Szanghaju.
Tak rozpoczyna się historia Violet, jednej z głównych bohaterek „Doliny spełnienia”. Jej pewność co do własnej tożsamości – oraz innych spraw – zostanie jednak poddana wielu próbom. Nieprzewidziany splot okoliczności sprawi, że jej życie zmieni się raz na zawsze i będzie zmuszona odegrać rolę, której się nie spodziewała…
„Dolina spełnienia” to epicka opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem, które dla każdej z nich oznacza co innego. Wszystkie łakną miłości, wszystkie zostaną zmuszone do rozliczenia się z przeszłością (nie zawsze zgodną z tym, w co dotąd wierzyły) i wiele wycierpią, zanim odczarują błędne koło historii.
Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Amy Tan to także romans historyczny, pełen nierzadko pikantnych szczegółów z życia Szanghaju oraz chińskiej prowincji początku XX wieku.

Najnowsza powieść Amy Tan jest dowodem na to, że dobre, zapierające dech w piersi rzeczy zdarzają się tym, którzy wystarczająco cierpliwie na nie czekają. To nieopisana przyjemność móc po raz kolejny obcować z magicznym i niesamowitym światem stworzonym przez Amy.
Lisa See

Amy Tan tworzy specjalnie dla nas świat pełen wspaniałych kobiet z krwi i kości!
„Glamour”

Amy Tan pisze najlepsze sagi rodzinne na świecie! Warto było poczekać tych osiem lat!
„Newsday”

Najnowsza powieść Amy Tan napisana w charakterystycznym dla niej oszczędnym stylu pełna jest niesamowitych postaci, o których będziemy pamiętać jeszcze długo po zakończeniu lektury. Matki i córki, silne kobiety stawiające czoło temu, co przynosi los, stworzone przez autorkę specjalizującą się w pisaniu o emocjach.
„The New York Times Book Review”

Tan opisuje ubiory, biżuterię i wnętrza – w najdrobniejszych szczegółach, ale żadne słowo nie jest tu zbędne. Fani autorki bez trudu rozpoznają tu tematy poruszane w jej wcześniejszych powieściach – relacje między matkami i córkami, kontrasty między kulturami, a wszystko to bardzo emocjonalne. Rzecz zdecydowanie warta przeczytania i podzielenia się z innymi.
„People Magazine”

Zmieniające się jak w kalejdoskopie losy głównej bohaterki wciąż nas zaskakują. Amy Tan jest w dobrej formie.
„Entertainment Weekly”

Zapraszamy do wysłuchania odcinków w interpretacji Elżbiety Kijowskiej:
ODCINEK 1
ODCINEK 2
ODCINEK 3
ODCINEK 4
ODCINEK 5
Realizacja nagrania: Program I Polskiego Radia

Amy Tan (ur. 1952) to jedna z najbardziej cenionych, a zarazem najpopularniejszych pisarek amerykańskich. W swoich książkach często porusza temat złożonych relacji matek i córek oraz poszukiwania tożsamości, zarówno w kulturowym, jak i uniwersalnym wymiarze.


Patroni:

jedynka.pr.jpg

lubimyczytac.jpg

wersja do druku