Strona główna / Literatura światowa / Przed egzekucją

Inne książki z tej kategorii

Ogród cieni

Virginia C. Andrews
Cena detaliczna: 42,00 zł

Rosyjskie róże

Martha Hall Kelly
Cena detaliczna: 43,00 zł

Pod tęczą

Celia Laskey
Cena detaliczna: 39,99 zł
Przed egzekucją

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7839-614-7
Tytuł oryginału: The Execution of Noa P. Singleton
Data wydania: 24.09.2013
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 416
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Fascynująca powieść o historiach, które opowiadamy sami sobie, aby przetrwać, o bliznach, które nigdy nie znikną, i o prawdzie, jaką sami wybieramy.

Noa P. Singleton nie wypowiada nawet słowa podczas krótkiego procesu, po którym zostaje uznana za winną morderstwa pierwszego stopnia. Dziesięć lat później, sześć miesięcy przed egzekucją, młoda kobieta czeka w celi śmierci w więzieniu o zaostrzonym rygorze na wykonanie wyroku.
Niespodziewanie odwiedza ją Marlene Dixon, wpływowa filadelfijska prawniczka, a jednocześnie matka kobiety, za zabicie której Noa została skazana. Twierdzi, że zmieniła zdanie na temat kary śmierci i wyroku Noa i że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby przekonać gubernatora do złagodzenia kary na dożywocie – o ile Noa wreszcie zdradzi, co doprowadziło ją do popełnienia zbrodni.
Noa i Marlene stają się nierozerwalnie związane przez prawo, wspólne poczucie winy i nieodwracalne błędy, które układają się w surową opowieść o miłości, cierpieniu i zdradzie, równie nieprzewidywalną, jak imponująco oryginalną.

Rozpoczęły się już prace nad ekranizacją powieści, jednym z producentów filmu będzie Robert Zemeckis.

Przenikliwy i poruszający debiut. Ta lektura to mocny głos przeciwko karze śmierci, ale przede wszystkim poruszający hołd złożony bezcennemu darowi życia.
„Publishers Weekly”

Mądra, wyważona, przystępna i odważna książka – Elizabeth Silver nie pozwala jej odłożyć, dopóki nie przeczyta się ostatniej strony.
Rosamund Lupton

Książka świetna zarówno jako pretekst do zażartych dyskusji z przyjaciółmi jak i lektura na plażę.
„Book Page”

Podobnie jak bohaterowie bestsellera "Zaginiona dziewczyna", Noa jest postacią nieskończenie złożoną, która w nieznośny sposób wystawia na próbę zaufanie czytelnika. Nie da się jej przechytrzyć!
„Entertainment Weekly”

Genialna powieść, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Takich zwrotów akcji, sieci intryg i świetnie zarysowanych postaci nie powstydziłaby się sama Gillian Flynn.
„The Wall Street Journal”

To najlepszy powieściowy debiut tego roku!
„Dallas Morning News”

"Przed egzekucją" to nie tylko świetna proza, ale i lustro, w którym powinniśmy się przejrzeć, zadając sobie pytanie o nasz system sprawiedliwości.

„St. Louis Post-Dispatch”

Elizabeth Silver jest prawniczką szczególnie zainteresowaną tematem kary śmierci. Wielokrotnie odwiedzała skazańców, przeprowadzała z nimi wywiady, spotykała się z ofiarami i rodzinami więźniów. „Przed egzekucją” to jej pierwsza powieść.

wersja do druku