Strona główna / Literatura światowa / Bez mojej zgody

Inne książki tego autora

Księga Dwóch Dróg

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 44,00 zł

Iskra światła

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 38,00 zł

Małe wielkie rzeczy

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 39,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Irlandzka księżniczka

Elizabeth Chadwick
Cena detaliczna: 42,00 zł

Wizyta

Helen Phillips
Cena detaliczna: 38,00 zł

Wybranka nauczyciela

Kathleen Fuller
Cena detaliczna: 39,99 zł
Bez mojej zgody

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7839-088-6
Tytuł oryginału: My Sister's Keeper
Data wydania: 28.08.2007
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 528
Cena detaliczna: 34,00 zł Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Choć przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi, aż do tej pory Annie akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Wreszcie Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.

Jodi Picoult napisała prostą historię o wielkich sprawach. Pokazała, co tak naprawdę znaczy decydować o sobie.
„Pani”

Jodi Picoult - amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody”, „Zagubiona przeszłość”, „Świadectwo prawdy”, „Jesień cudów”, „Dziesiąty krąg”, „Czarownice z Salem Falls”, „W imię miłości”, „Jak z obrazka”, „Dziewiętnaście minut”, „Deszczowa noc”. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to ponad 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Autorka mieszka z rodziną w Hanover, w stanie New Hampshire. Strona internetowa autorki: www.jodipicoult.com

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
32,00 zł
miękka
Cena:
29,90 zł
miękka
Cena:
29,90 zł
miękka