Strona główna / Literatura światowa / Zabawa w miłość

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild
Cena detaliczna: 49,99 zł
Zabawa w miłość

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-650-5
Tytuł oryginału: Tiger, Tiger
Data wydania: 24.03.2011
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 312
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska
Wstrząsająca, drastyczna i porywająca lektura, ku przestrodze wszystkim rodzicom. I nie tylko.

„Zabawa w miłość” opowiada o relacji dziewczynki, później nastolatki i młodej kobiety, z mężczyzną starszym od niej o ponad czterdzieści lat. Dziewczyna zdawała sobie sprawę, że była ofiarą molestowania, wciąż jednak czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem.

W przypływach czarnej rozpaczy nie usiłowałam już za wszelką cenę płynąć pod prąd, tylko bezwolnie unosiłam się na powierzchni. Kiedy próbowałam wyjść z depresji, dochodziło do sytuacji odwrotnej: czułam się jak żółw, któremu nagle i zgoła niespodziewanie strzeliło do głowy, aby czmychnąć ze skorupy, jak gdyby była ona ozdobą lub wierzchnim odzieniem, nie zaś integralną częścią jego istoty, przytwierdzoną do kręgosłupa i żeber. Z którą musi się pogodzić, bo będzie źle.

Ta historia to studium izolacji, zniewolenia i miłości wyniszczającej na wskroś, dramatyczny zapis walki ze sobą, z własnymi uczuciami i poczuciem odtrącenia przez świat zewnętrzny, a zarazem rozliczenie z przeszłością i próba odbudowania życia na nowo.

Z całą pewnością jest to też pierwsza na polskim rynku książka, w taki sposób opisująca problem pedofilii.


Historia Lolity opowiedziana z jej perspektywy…
„Publishers Weekly”

Margaux Fragoso robi coś niewyobrażalnego: humanizuje pedofila. Robiąc to, czyni jego zbrodnie jeszcze bardziej przerażającymi. Obraz tej relacji jest szokujący i odkrywczy. Jako opowieść ofiary jest poruszający, jako dzieło literackie – genialny.
Alice Sebold, autorka „Nostalgii anioła”

Margaux Fragoso miała zaledwie 7 lat, kiedy podpłynęła do dorosłego mężczyzny i poprosiła, by się z nią pobawił. Hipnotyczne wspomnienie następnych piętnastu lat – spędzonych z pedofilem, który stał się jednocześnie oprawcą, towarzyszem zabaw, ojcem i kochankiem – rozwściecza, przeraża i nie pozwala o sobie zapomnieć.
„Daily Candy”

Wspomnienia Margaux Fragoso, świadectwo jej piętnastoletniego uwikłania – jako dziewczynki, a potem młodej kobiety – w związek z dojrzałym mężczyzną, zadają ważne pytania o związki pamięci ze sztuką.
„The Independent”

Fascynująca, tragiczna i niezapomniana kronika straconej niewinności.
„Kirkus Reviews”


Margaux Fragoso (ur. 1979) niedawno obroniła doktorat z twórczego pisania na Uniwersytecie Binghamton. Opowiadania i wiersze jej autorstwa ukazywały się między innymi w „Literary Review” i „Barrow Street”. „Zabawa w miłość” to jej debiut i autobiografia.

Patroni:
zwierciadlo_logo_czerwone.gif

wersja do druku