Strona główna / Literatura światowa / Skradziony czas

Inne książki tego autora

Na ratunek

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Przekleństwa miłości

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Trudne decyzje

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild
Cena detaliczna: 49,99 zł
Skradziony czas

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-502-7
Tytuł oryginału: Resistance
Data wydania: 03.11.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka

II wojna światowa, Belgia. Na zalesionym wzgórzu pod miasteczkiem Delahaut rozbija się amerykański samolot zestrzelony przez Niemców. Dwie osoby z załogi giną na miejscu. Pilot, Ted Brice, skrajnie wyczerpany i z poważną raną nogi, trafia do domu Claire i Henriego, członków belgijskiego ruchu oporu. Wkrótce rozpoczynają się represje i mąż Claire musi natychmiast uciekać z miasteczka. Claire, mimo zagrożenia, zostaje, by opiekować się Tedem.

Bardzo szybko między Belgijką i Amerykaninem rodzi się uczucie. Ich pełen pasji i namiętności romans trwający nieco ponad 20 dni, rozgrywa się w odcięciu od dramatycznych wydarzeń wojennych. Claire i Ted zatraceni w łączącej ich miłości tworzą sobie azyl i budują ułudę szczęścia, które w zaistniałych okolicznościach nie może jednak trwać wiecznie…

Na podstawie powieści powstał film pod tym samym tytułem (Holandia, 2003).

„Skradziony czas” to na pozór kolejna pozycja o miłości w czasie wojny. Było, jest i będzie takich na pęczki. Jednak nie tym razem… W książce Anity Shreve jest coś, co każe czytać i czytać… do ostatniej strony.
Katarzyna Bereza, DlaLejdis.pl


Anita Shreve 

Uznana i nagradzana autorka czternastu powieści, przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków. W Polsce ukazały się między innymi: „Wyznania” (2009), „Żona pilota” (2000), „Ciężar wody” (2002), „Trudne decyzje” (2010). Przez trzy lata mieszkała w Kenii, gdzie pracowała jako dziennikarka jednego z afrykańskich magazynów, obecnie mieszka w Massachusetts.


wersja do druku