Strona główna / Literatura światowa / Charlie St. Cloud

Inne książki tego autora

Niewiarygodna historia miłosna

Ben Sherwood
Cena detaliczna: 19,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł

Pod osłoną nocy

Sarah Waters
Cena detaliczna: 65,00 zł

Dzień, w którym umarł Kapuściński

Ramón Lobo
Cena detaliczna: 45,00 zł
Charlie St. Cloud

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-486-0
Tytuł oryginału: The Death and Life of Charlie St. Cloud
Data wydania: 19.10.2010
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 232
Cena detaliczna: 29,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska
Jedna z najbardziej magicznych historii miłosnych – teraz także w kinach!

Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.

Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.

Od 29 października w polskich kinach będzie można zobaczyć adaptację powieści z Zackiem Efronem w roli głównej.


Ben Sherwood ma niezwykle rzadką umiejętność przywoływania w swoich tekstach szczerych i prawdziwych emocji. „Charlie St. Cloud” to powieść wzruszająca, mądra
i pełna nadziei. Bezsprzecznie jest wszystkim tym, czym powinna być świetna proza.
Nicholas Sparks

„Charlie St. Cloud” to zdecydowanie jedna z najbardziej magicznych historii miłosnych, jakie opisano kiedykolwiek na kartach książki. Na swój niezwykle pomysłowy sposób Sherwood stworzył pełną blasku afirmację życia.
Sue Monk Kidd, autorka „Sekretnego życia pszczół”

Powieść Sherwooda jest odżywczo romantyczna, niebezpiecznie zabawna, silnie uzależniająca. Uwielbiam tę inteligentną, wzruszającą i mądrą książkę! Autorowi udało się za jej pośrednictwem trafić w sam środek wrażliwego serca amerykańskiej literatury.
Joanne Harris, autorka „Czekolady”

„Charlie St. Cloud” to książka z gatunku tych, które połyka się w całości. To magiczna historia, która urzeka bijącym z niej ciepłem. Gorąco polecam!
Studentnews.plBen Sherwood jest popularnym autorem i wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem. Pracował jako producent wykonawczy programu Good Morning America realizowanego przez ABC. Zajmował się także realizacją NBC Nightly News. Jest autorem głośnej powieści „Mężczyzna, który zjadł Boeinga” (2002), przetłumaczonej na trzynaście języków. Jego powieść „Charlie St. Cloud” stała się międzynarodowym bestsellerem.
W Polsce ukazała się po raz pierwszy w roku 2005, pod tytułem „Niewiarygodna historia miłosna”.

wersja do druku