Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Gorączka kości

Inne książki tego autora

Odpłata

Val McDermid
Cena detaliczna: 39,00 zł

Trujący ogród

Val McDermid
Cena detaliczna: 42,00 zł

Żądza krwi

Val McDermid
Cena detaliczna: 39,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Dwie lewe ręce

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Czterdzieści dusz

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Nocne ognie

P.K. Adams
Cena detaliczna: 39,99 zł
Gorączka kości

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7648-453-2
Tytuł oryginału: Fever of the Bone
Data wydania: 20.09.2010
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 480
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Kamil Lesiew
„Gorączka kości” jest wszystkim tym, czym powinien być świetny kryminał!

Brutalnie okaleczone zwłoki czternastolatki. Przyczyna śmierci – uduszenie. Plastikowy worek na głowie. Żadnych śladów, nieznany motyw zbrodni. Gwałt? Zemsta? A może przypadek? Zdesperowani policjanci z północy Anglii wzywają na pomoc znanego, choć ekscentrycznego psychologa dr. Tony’ego Hilla – doświadczonego analityka, dla którego zbrodnicze umysły przestępców nie stanowią tajemnicy.

Tymczasem bez śladu znikają kolejne nastolatki. Na nogi zostają postawieni śledczy z kilku okręgów, w tym przyjaciółka dr. Hilla – inspektor Carol Jordan. Policjanci znajdują się pod coraz większą presją – ze strony rodzin zaginionych, prasy, własnych sumień. Zdopingowani jak nigdy, natrafiają na nowe dowody w sprawie innego tajemniczego zaginięcia sprzed kilkunastu lat. Czy te wszystkie sprawy coś łączy? Czy uda im się trafić na trop podejrzanych, którzy tak umiejętnie zacierają ślady i gubią pościg?

Potrzeba wielkich umiejętności, żeby poradzić sobie z tak wieloma chwytami narracyjnymi, a jednocześnie zachować przejrzystość fabuły i nie zdradzić zbyt wcześnie rozwiązania.

„Evening Standard”


Val McDermid – szkocka autorka kryminałów. Napisała 22 bestsellery, które przetłumaczono na 30 języków i sprzedano w 10 milionach egzemplarzy. Jest laureatką licznych międzynarodowych nagród, między innymi CWA Gold Dagger za najlepszą powieść kryminalną roku i nagrody LA Times Book of the Year. „Gorączka kości” to powieść z cyklu o dr. Tonym Hillu i detektyw Carol Jordan. Inne książki z serii ukażą się niebawem nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Patroni:

antyradio_nowe.jpg
na_kanapie.pl.jpg
logo_CN_strona_biale.jpg
zbrodnia.w.bibliotece.jpg
Qfant.jpg

wersja do druku