Strona główna / Literatura światowa / Księga nowej drogi

Inne książki tego autora

Księga Elżbiety

Joann Davis
Cena detaliczna: 28,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild
Cena detaliczna: 49,99 zł
Księga nowej drogi

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-273-6
Tytuł oryginału: THE BOOK OF THE SHEPHERD
Data wydania: 12.11.2009
Format: 130mm x 201mm
Liczba stron: 172
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Historia prostej modlitwy, która zmieniła świat.

Kiedy nowa właścicielka starego, zaniedbanego domu w Dorset znajduje w nim prawdziwego białego kruka, czuje się w obowiązku go przetłumaczyć. Po roku mozolnej pracy oddaje do rąk czytelnika „Księgę nowej drogi”, prostą, a zarazem głęboką i ponadczasową opowieść o poszukiwaniu prawdy.

„Księgę” otwiera scena na rynku – handlarz bezlitośnie bije syna, a skupieni wokół gapie krzyczą i zachęcają go do ukarania chłopca jak najdotkliwiej. Wstrząśnięty tym okrucieństwem pasterz Jozue pyta Boga, dlaczego nic nie zrobił. Dlaczego nie przysłał kogoś na ratunek? Odpowiedź, którą słyszy, jest zaskakująca: „Zesłałem pomoc. Przysłałem ciebie”.

Oko za oko – od pokoleń tak był urządzony ten świat. Pasterz postanawia wyruszyć w podróż, by odnaleźć „nową drogę”. Towarzyszą mu Elżbieta, była służka, i Dawid, pobity i opuszczony przez ojca chłopiec. Razem zmierzają nad brzeg Wielkiego Morza do jaskini, w której ukryto tajemnicę „nowej drogi”. Każda osoba, którą spotykają w czasie tej wędrówki, ma dla nich szczególne przesłanie. Bajarz przypomina o sile wytrwałości, Alchemik przekonuje, że wszystko jest możliwe, Ślepiec ostrzega, by nie dać się zwieść pozorom, a Obcy udowadnia, że wśród owiec czyhają wilki.

Gdy wędrowcy dotrą na miejsce, Jozue zostanie wystawiony na próbę, a cała trójka odkryje, że czasami skarb, którego poszukujemy, znajduje się między nami...


Ponadczasowa opowieść o człowieku poszukującym "nowej drogi", inspirująca i wzruszająca historia.
Paulo Coelho

W czasach, gdy tylu ludzi pisze o zmienianiu świata, Joann Davis zabiera nas w wędrówkę, żywo ukazując znaczenie każdego naszego czynu i gestu. Lektura „Księgi nowej drogi” dostarcza niezwykłego zastrzyku energii.
James Redfield, autor „Niebiańskiej przepowiedni”

Prosta, a zarazem głęboka przypowieść, trafiająca wprost do serca. Urocza opowieść, którą z przyjemnością przeczytają dzieci, a jej głębsze znaczenie dostrzegą wszyscy szukający prawdy. „Księga nowej drogi” powinna stać na półce w każdym domu.

Hyrum Smith, autor „10 najważniejszych prawd”


Joann Davis

Amerykańska pisarka, z zawodu wydawca. Pracowała jako redaktor dla „Publishers Weekly” oraz w wydawnictwach Warner Books, William Morrow i HarperCollins. Jest autorką dziewięciu książek. Mieszka wraz z mężem w Nowym Jorku i Dorset, w stanie Vermont.Patroni:
vox.jpg

wersja do druku