Strona główna / Literatura faktu, historia / Tajemnice króla kibiców

Inne książki z tej kategorii

Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Michael Hebb
Cena detaliczna: 39,99 zł

Warszawa literacka przełomu XIX i XX wieku

Piotr Łopuszański
Cena detaliczna: 42,00 zł

Polityka i kultura

Rafał Grupiński, Łukasz Perzyna
Cena detaliczna: 39,99 zł
Tajemnice króla kibiców

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-7648-091-6
Data wydania: 26.03.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 456
Cena detaliczna: 42,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Kulisy polskiej piłki nożnej.

Andrzej Bobo Bobowski to najpopularniejszy oraz najbardziej rozpoznawalny kibic reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Debiutował na inauguracji Stadionu Dziesięciolecia 28 października 1956 roku, kiedy to Polacy wygrali z Norwegami 5:3, a cztery bramki w tym meczu strzelił Ernest Pol. Bobo osobiście poznał tę legendę polskiego futbolu, bo znał i zna chyba wszystkich piłkarzy wartych poznania, od Pelego i Euzebio po aktualnych wybrańców Leo Beenhakkera. 

W swojej książce opowiada nie tylko o historii oraz o kulisach polskiego futbolu, ale też jak doszło do tego, że skromny budowlaniec ma w kolekcji tysiące zdjęć w towarzystwie podziwianych przez miliony piłkarzy. A że przez dziesięciolecia działał też społecznie w strukturach PZPN, niemało wie o kulisach zawodowej piłki w Polsce, jej chorobach, zwyrodnieniach i tajemnicach, pracowicie dzisiaj przez prokuratorów odkrywanych – i chętnie dzieli się tą wiedzą z czytelnikami.


Andrzej BOBO Bobowski
(ur. 1940)
Wielki miłośnik piłki nożnej, często porównywany ze słynnym hiszpańskim królem kibiców Manolo. Związany z polską kadrą narodową na dobre i na złe. Dotychczas wziął udział w ośmiu turniejach finałowych mistrzostw świata (począwszy od argentyńskiego Mundialu w 1978 r.), pięciu mistrzostwach Europy, igrzyskach olimpijskich w Sydney i wielu innych prestiżowych imprezach. Do końca 2008 r. obejrzał na żywo aż 212 oficjalnych meczów reprezentacji Polski oraz 908 spotkań warszawskiej Legii. 

www.bobo-bobowski.com

wersja do druku