Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Adam

Inne książki z tej kategorii

Zabójcza wycieczka

Ewa Waligóra
Cena detaliczna: 39,99 zł

Sanatorium

Sarah Pearse
Cena detaliczna: 44,00 zł

Burza

Zuzanna Gajewska
Cena detaliczna: 39,99 zł


Adam

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-89325-08-2
Tytuł oryginału: Adam
Data wydania: 20.01.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 328
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz

Witajcie w świecie, w którym granice między życiem a śmiercią, fikcją a rzeczywistością zacierają się w stopniu przyprawiającym o dreszcze!


Daniel Clark, specjalista od portretów psychologicznych zatrudniony w FBI, podąża tropem zabójcy znanego jako Ewa. Nie ustaje w wysiłkach, by odnaleźć mordercę szesnastu młodych kobiet. Wnika w umysł psychopaty i dogłębnie analizuje chore, religijne podłoże zabójstw. Po szesnastu beznadziejnych miesiącach śledztwo przybiera dramatyczny obrót, a Daniel zostaje postrzelony. 

Przywrócony do życia po dwudziestu minutach śmierci klinicznej, nie może dojść do siebie. Wie, że widział twarz mordercy, ale obraz jest zamazany. Nawet desperackie, niebezpieczne próby ponownego przeżycia własnej śmierci nie naprowadzają go na trop zabójcy. 

Wtedy Ewa atakuje znowu, tym razem wybierając cel bliski jego sercu. A obsesja Daniela przeradza się w walkę o życie, zachowanie równowagi psychicznej… i duszę.

Ted Dekker
 
Autor piętnastu powieści, które charakteryzują się dynamiczną fabułą i niezwykłymi konfrontacjami dobra ze złem. Dwie z nich, „Thr3e” i „House” zostały zekranizowane. Wytwórnia Lionsgate produkuje obecnie film na podstawie „Adama”. Ted Dekker mieszka w Austin z żoną i czwórką dzieci. 

Strona internetowa autora: www.teddekker.com 

Napisali o książce

Poruszająca, skłaniająca do refleksji opowieść, która łamie schematy, poszerza horyzonty i pobudza wyobraźnię.
Booklist

Dekker ubiera charakterystyczną dla niego głęboką analizę dobra i zła w szaty prawdziwego thrillera, który może jeszcze bardziej powiększyć jego i tak pokaźne grono czytelników.
Amazon.com

Dekker zdziera cywilizacji maskę skrywającą mrok duszy, ukazując rzeczywiste motywy i intencje ludzkiego serca. Jest to trudna książka w lekturze, zdecydowanie nie dla osób o słabych nerwach. Odmalowuje grozę grzechu i głębokie znaczenie ofiary tak, jak nie mogłaby – nie potrafiłaby tego dokonać żadna inna powieść.
Author’s Choice Reviews


Patroni:wersja do druku