Strona główna / Humanistyka / Wędrujący świat

Inne książki tego autora

Świat w matni. Czwarta część trylogii

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 45,00 zł

Czy Chiny zbawią świat?

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 36,00 zł

Droga do teraz

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 34,00 zł

Inne książki z tej serii

Hillary Clinton

Carl Bernstein
Cena detaliczna: 59,00 zł

Nuklearny sfinks. Iran Mahmuda Ahmadinedżada

Meir Javedanfar, Yossi Melman
Cena detaliczna: 36,00 zł

Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin

Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Ułamki filozofii

Leszek Kołakowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Czy Chiny zbawią świat?

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 36,00 zł

Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm

Grzegorz W. Kołodko, Andrzej K. Koźmiński
Cena detaliczna: 35,00 zł

Zobacz także

Wędrujący świat

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 35,00 zł
Wędrujący świat

Kategoria: Humanistyka
ISBN: 978-83-7469-909-9
Data wydania: 28.11.2008
Format: 168mm x 240mm
Liczba stron: 440
Cena detaliczna: 44,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Ludzie polityki
Oprawa: twarda

"Wędrujący świat" dla kolekcjonerów!

Limitowana, ekskluzywna edycja bestsellerowej książki 
profesora Grzegorza W. Kołodko.
Tylko 1200 egzemplarzy w twardej oprawie!
Każdy własnoręcznie podpisany przez autora 
i opatrzony unikatowym numerem!
Warto kupić sobie lub zrobić wyjątkowy prezent bliskim! Kto powiedział, że ekonomia musi być nudna? Z pewnością nie profesor Grzegorz W. Kołodko, jeden z największych światowych autorytetów w tej dziedzinie, a zarazem doświadczony polityk, zapalony podróżnik i znakomity popularyzator wiedzy. 

„Wędrujący świat” to dzieło wielowątkowe i niezwykle barwne, zaskakujące rozmachem, a zarazem ujmujące żywym i przystępnym językiem, dzieło tyleż naukowe, co literackie. To fascynująca wędrówka, w której przekraczamy granice między dziedzinami nauki, kontynentami i pokoleniami. Wykraczamy także poza tradycyjny tekst, książkę bowiem uzupełnia powiązany z nią serwis internetowy www.wedrujacyswiat.pl

„Wędrujący świat” to frapujący przewodnik po współczesności i wskazówka na przyszłość, otwierająca oczy i umysły książka dla wszystkich ciekawych prawdy o świecie, w którym żyjemy. 

Polecamy także

O Wędrującym świecie powiedzieli,
Galeria zdjęć
Blog prof. Grzegorza W. Kołodko
Recenzje, komentarze, wywiady

"Wędrujący świat" bestsellerem

"Wędrujący świat" prof. Grzegorza W. Kołodko znalazł się na liście ekonomicznych bestsellerów pierwszego półrocza 2008, ogłoszonej przez dziennik "Rzeczpospolita" na podstawie wyników sprzedaży w sieci EMPiK. Gratulujemy!

Książkę polecają

Ekonomista wdarł się w wędrujący świat i znalazł się w gąszczu nękających nas zagadnień. Kołodko nie boi się czyhającej na śmiałka plątaniny, przecina ją ostrzem swojego zawsze czujnego optymizmu. Odwaga, z jaką rozbija konformizm, hipokryzję i wygodnictwo myślowe, jego kompetencja i doświadczenie praktyka, erudycja, którą się wspomaga, także humanistyczna, od Hafiza po Montaigne'a i Orwella, swada, z jaką prowadzi narrację, posługuje się anegdotą i ironią – to imponujące!

Józef Hen, pisarz


Grzegorz Kołodko odegrał ważną rolę w przekształcaniu polskiej gospodarki. Dobrze zna świat i ma wiele oryginalnych spostrzeżeń na temat jego problemów i trendów zmian. Lektura tej książki przyniesie korzyść każdemu, kto się interesuje rozwojem gospodarczym. 

Robert A. Mundell, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii 


Grzegorz Kołodko to jeden z najprzenikliwszych obserwatorów światowej gospodarki, z wieloletnim doświadczeniem zarówno naukowca, jak i praktyka. Jego prace są zawsze ważnym punktem wyjścia debat i dyskusji o ekonomii politycznej globalizacji. 

Francis Fukuyama, autor "Końca historii"


Ta książka to arcydzieło stworzone przez myśliciela, który jest jednocześnie praktykiem transformacji gospodarczej i polityki w realnym świecie.

Justin Yifu Lin, wiceprezydent Banku Światowego

 

Kołodko olśniewa czytelnika erudycją i, co niezmiernie ważne w przypadku książki ekonomicznej, nie pozwala mu się nudzić. Dzięki udanemu mariażowi ekonomii, historii, socjologii, polityki i literatury Wędrujący świat to książka lekka, choć nie pozbawiona wagi teoretycznej, znakomita na plażę, a jednocześnie w sam raz na uniwersyteckie seminarium. 

"Le Monde Diplomatique"

 

 

Grzegorz W. Kołodko (www.tiger.edu.pl/onas/dyrektor.htm)

Jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, profesor nauk ekonomicznych, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca WSPiZ im. Leona Koźmińskiego. Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994–1997 doprowadził Polskę do rekordowego tempa wzrostu oraz do członkostwa w OECD. Pełniąc to stanowisko powtórnie w latach 2002–2003 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską. Autor prac naukowych opublikowanych w 24 językach. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 130 krajów.

Fot. Krzysztof Grążawski


wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
35,00 zł
miękka