Strona główna / Literatura polska / Motel Piekiełko

Inne książki z tej serii

Karmin

Małgorzata Jurczak
Cena detaliczna: 19,90 zł

Śmierć nosorożca

Janusz Koryl
Cena detaliczna: 19,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Przeklęte, zaklęte

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Turecki honor

Mira Hafif
Cena detaliczna: 42,00 zł

Islamskie fatum

Igor Kaczmarczyk
Cena detaliczna: 44,99 zł
Motel Piekiełko

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7469-864-1
Data wydania: 16.10.2008
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 160
Cena detaliczna: 19,90 zł
nakład wyczerpany
Seria: Dobra książka
Oprawa: miękka

Przewrotna, pełna popkulturowych odniesień powieść o młodości, zdradzie i zbrodni popełnionej z miłości.


Bohater tej historii – Czarny Piotruś – stara się przebrnąć przez jedną, ale za to intensywną, noc. Jest to wręcz symboliczna noc zejścia do piekieł emocjonalnych powikłań oraz pesymistycznych obserwacji. Jak przystało na bohatera gry komputerowej Piotruś musi w swej podróży przez nocne miasto stawić czoło wielu przeciwnikom, aby wydostać z Hadesu nie tylko siebie, ale i ukochaną, Lenę. W tej historii nie obejdzie się więc bez aktów przemocy, wandalizmu i przygód erotycznych. Czy Czarny Piotruś jest gotów na prawdę o sobie, jaką pozna, dotarłszy do punktu przeznaczenia – do tytułowego Motelu Piekiełko? 

Paweł Ziętek bardzo umiejętnie buduje opowieść na pograniczu estetyk zaczerpniętych z popkultury: z gier komputerowych, książek Charlesa Bukowskiego, filmów Davida Lyncha oraz z poezji Marcina Świetlickiego.

Motel Piekiełko czeka na Ciebie! Nie daj się nabrać buddystom i scjentologom! Oferta dostosowana do osobistych potrzeb! Medytacja – nurkowanie! Kolacje – zabawy – refleksje! Panienki – spa – makijaże!

Paweł Ziętek (ur. 1984)

Absolwent polonistyki w Poznaniu. Autor kilku nieistniejących już literackich blogów i jednego istniejącego: fabryka.wordpress.com. Mieszka w Poznaniu, na Wildzie, którą darzy głębokim uczuciem.


wersja do druku