Strona główna / Literatura polska / Archiwum Soni

Inne książki tego autora

Interwencja Soni

Ireneusz Twardowski
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Przeklęte, zaklęte

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Turecki honor

Mira Hafif
Cena detaliczna: 42,00 zł

Islamskie fatum

Igor Kaczmarczyk
Cena detaliczna: 44,99 zł
Archiwum Soni

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7469-702-6
Data wydania: 26.02.2008
Cena detaliczna: 29,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka

Stefan Biały jest złem wcielonym. Stworzył organizację przestępczą, jakiej jeszcze nie było, i prowadzi ryzykowną grę o dużą stawkę. To przed nim otwierają drzwi warszawskie salony i dla niego zabijają oficerowie WSI. Jest też ktoś, kto stanął mu niegdyś na drodze: to Adam – były telewizyjny dziennikarz śledczy i ulubieniec publiczności, teraz zajęty sobą i własnymi problemami. 

Wydaje się, że przeszłość umarła, ale ona żyje i pewnego dnia daje o sobie znać. Ginie Sonia, dziewczyna Adama i wtedy zaczyna się wojna. Biały ma siatkę przestępczą, Adam – przyjaciela, oficera policji, ale także coś więcej... Czym jest organizacja MANUS? Kim jest niesamowity Rubik? Czy paliwo jądrowe dotrze do Polski? I czy to, co spotka Adama, uporządkuje jego własne życie? 

Przemytnicy, gangsterzy, tajni agenci i piękne kobiety, skomplikowana intryga, napięcie i dynamika – powieść Ireneusza Twardowskiego to rasowy kryminał, od którego trudno się oderwać.

Ireneusz Twardowski
 
Autor z wykształcenia jest politologiem, ale się z tym nie identyfikuje. Publikował opowiadania w prasie, bywał dziennikarzem, nauczycielem, rzemieślnikiem w kraju i turystą w Ameryce. Zbudował w Jurze mały dom, gdzie teraz siedzi wśród przyrody, okrada pszczoły i skąd co roku opowie jedną lub dwie historie. Może będzie pisarzem dla innych, a może wciąż dla siebie. To wiedzą tylko Duchy i to go najbardziej raduje, bo w Duchy wierzy szczególnie.


wersja do druku