Strona główna / Popularnonaukowe / Słońce

Inne książki z tej kategorii

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł

Droga do Wszechświata. Podróż na skraj rzeczywistości

Michael Dine
Cena detaliczna: 59,99 zł

Teoretyczne minimum. Co musisz wiedzieć, żeby zacząć zajmować się fizyką

George Hrabovsky, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 44,00 zł
Słońce

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-492-6
Data wydania: 03.04.2007
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 328
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Urszula i Mariusz Seweryńscy

Fascynująca opowieść o gwieździe, dzięki której istniejemy. O jej roli w historii, kulturze, sztuce, religiach, o wysiłkach wielu pokoleń uczonych dążących do poznania jej fizycznej natury, a tym samym całego Wszechświata. Whitehouse zabiera czytelnika w podróż z samego jądra Słońca ku jego powierzchni, by później skierować się ku krańcom słonecznej atmosfery na pokładach sond kosmicznych i poznać przyszłość naszej gwiazdy. 

Jakie zjawiska zajdą na Słońcu jeszcze za naszego życia? Czy potrafimy je przewidzieć i im przeciwdziałać? Jak potoczą się losy Ziemi, gdy Słońce stanie się czerwonym olbrzymem? Czy ludzkość ma szansę przetrwać?

Sztuką jest napisanie interesującej książki na pozornie trywialny temat. Davidowi Whitehouse'owi udało się to znakomicie...

Focus, sierpień 2007


David Whitehouse

Astronom, korespondent naukowy BBC i redaktor naukowy BBC News Online. Zajmował się badaniem przestrzeni kosmicznej w sławnym angielskim ośrodku radioastronomicznym Jodrell Bank oraz w Mullard Space Science Laboratory. Członek Royal Astronomical Society i były prezes Society for Popular Astronomy. Autor wielu programów telewizyjnych, radiowych oraz artykułów prasowych, popularyzujących naukę. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Glaxo, przyznawaną autorom literatury popularnonaukowej, i pięciokrotnie nagrodą European Netmedia (w tym European Journalist of the Year).


Patroni:

wersja do druku