Strona główna / Popularnonaukowe / Razem, lecz osobno. O nowej sztuce miłości

Inne książki z tej kategorii

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Art Friedman, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 45,00 zł

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł

Droga do Wszechświata. Podróż na skraj rzeczywistości

Michael Dine
Cena detaliczna: 59,99 zł
Razem, lecz osobno. O nowej sztuce miłości

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-473-5
Data wydania: 13.02.2007
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 288
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
Książka Serge'a Chaumier jest odpowiedzią na szereg pytań o współczesną rzeczywistość życia rodzinnego i intymnego. Obok zjawisk obcych, niezrozumiałych czy zepchniętych na margines i niedostrzeganych, a może tylko zamkniętych w naszej intymności i celowo ignorowanych, śmiało i wnikliwie analizuje problemy partnerstwa i małżeństwa, trwałości uczuć i pożądania, przemian, którym podlegamy w sposób nieunikniony. W pewnej mierze jest także poradnikiem dla tych, którzy już popełnili błąd albo są na najlepszej drodze do jego popełnienia. Trochę bezpardonowo burzy mity romantyczne, a przez to staje się poniekąd skróconym kursem dojrzewania w partnerstwie.
Autor prezentuje wyniki badań socjologicznych i różne podejścia do problemu związku i miłości na przestrzeni ostatnich dekad. Przede wszystkim jednak ukazuje sytuację jednostki we współczesności - jej aspiracje i potrzeby w starciu z utrwalonymi schematami, a także poszukiwania nowych rozwiązań w większym stopniu odpowiadających rzeczywistości. Wspólnym celem wszystkich jest z pewnością takie przeżywanie miłości, które oszczędzi jednostkom cierpień i rozczarowań.

Serge Chaumier
Socjolog, wykładowca uniwersytetu w Bourgogne. Zajmuje się analizą relacji miłosnych w cywilizacji europejskiej w kontekście antropologicznym i historycznym.

wersja do druku