Strona główna / Literatura faktu, historia / Biohazard

Inne książki z tej serii

Alfabet mafii

Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski
Cena detaliczna: 30,02 zł

Ofiary Niejasnego

Piotr Lipiński
Cena detaliczna: 29,00 zł

Piekło jest gdzie indziej

Beata Pawlak
Cena detaliczna: 24,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Wilcze dzieci

Wioletta Sawicka
Cena detaliczna: 42,00 zł

Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów

Andrzej Bieńkowski
Cena detaliczna: 65,00 zł

Za kratami (audiobook MP3)

Artur Górski
Cena detaliczna: 37,90 zł
Biohazard

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-677-6
Tytuł oryginału: Biohazard
Data wydania: 17.11.2000
Format: 170mm x 240mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 39,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Fakt
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Lem
Mrożąca krew w żyłach historia największego na świecie tajnego programu produkcji broni biologicznej, opowiedziana przez człowieka, który tym programem kierował

Biohazard stanowi - jak do tej pory - jedyne i najważniejsze źródło wiedzy o tajnych badaniach nad bronią biologiczną w ZSRR, a kontynuowanych po rozpadzie Związku Radzieckiego.
Gorbaczow z jednej strony przyjacielsko ściskał dłonie zachodnich przywódców i zapewniał o końcu zimnej wojny, a z drugiej - przydzielał olbrzymie sumy na rozwój najstraszniejszej broni. Autorem książki jest dr Alibek, czołowy naukowiec radziecki, którego praca miała zasadnicze znaczenie dla rozwoju programu broni biologicznych w ZSRR. Jego wspomnienia wprowadzają czytelnika w tajemny świat badań laboratoryjnych, w pajęczynę powiązań instytucjonalnych (od KGB po poważanych profesorów Akademii Nauk) oraz wyjaśniają tło kilku wydarzeń, o których było głośno na świecie (morderstwo bułgarskiego dziennikarza w Londynie, epidemia „zapalenia płuc” w Swierdłowsku czy plany ataku na miasta amerykańskie).Ken Alibek urodził się w Kauczuku w Kazachstanie w 1950 roku. Ukończył Instytut Medyczny w Tomsku w 1975 roku jako specjalista w zakresie chorób zakaźnych i epidemiologii. Doktorat otrzymał z mikrobiologii za badania nad bronią opartą na dżumie, tularemii oraz za opracowanie technologii produkcji wąglika na skalę przemysłową. Pracę w Biopreparacie rozpoczął w 1975 roku, w latach 1988-1992 sprawował obowiązki wicedyrektora tej instytucji. Po ucieczce do USA w 1992 roku był przesłuchiwany przez wywiad amerykański. Obecnie pracuje w bioobronie w Stanach Zjednoczonych.
Stephen Handelman jest felietonistą „Time'a”. Pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych był szefem moskiewskiej filii „The Toronto Star”. Autor książki Comrade Criminal: Russia's New Mafiya.

wersja do druku